Kuo odai naudingas hialuronas?

Kuo odai naudingas hialuronas?

Hialurono rūgštis, dar žinoma kaip hialuronas, yra skaidri, lipni medžiaga, kurią natūraliai gamina jūsų kūnas. Didžiausias jo kiekis yra jūsų odoje, jungiamajame audinyje ir akyse. Pagrindinė jo funkcija yra sulaikyti vandenį, kad jūsų audiniai būtų gerai sutepti ir drėgni.

Hialurono rūgštis naudojama įvairiai. Daugelis žmonių jį vartoja kaip priedą, tačiau taip pat hialurono serumas naudojamas akių lašams ir injekcijoms.

Skatina sveikesnę, stangresnę odą

Hialurono rūgšties papildai gali padėti jūsų odai atrodyti ir jaustis elastingesnei. Maždaug pusė jūsų kūne esančios hialurono rūgšties yra jūsų odoje, kur ji jungiasi su vandeniu, kad padėtų išlaikyti drėgmę. Tačiau natūralus senėjimo procesas ir tokių dalykų kaip saulės ultravioletinė spinduliuotė, tabako dūmai ir tarša gali sumažinti jo kiekį odoje. Hialurono rūgšties papildų vartojimas gali užkirsti kelią šiam nuosmukiui, nes jūsų organizmui suteikiamas papildomas kiekis, kad jis įsiskverbtų į odą. Įrodyta, kad 120–240 mg dozės per dieną mažiausiai vieną mėnesį žymiai padidina odos drėgmę ir sumažina suaugusiųjų odos sausumą. Drėkinta oda taip pat sumažina raukšlių atsiradimą, o tai gali paaiškinti, kodėl keli tyrimai rodo, kad papildant ją, oda gali atrodyti lygesnė. Užtepti ant odos paviršiaus, hialurono rūgšties serumai gali sumažinti raukšles, paraudimą ir dermatitą.

Gali pagreitinti žaizdų gijimą

Hialurono rūgštis taip pat atlieka pagrindinį vaidmenį gydant žaizdas. Natūraliai jo yra odoje, tačiau jo koncentracija padidėja, kai yra pažeidimų, kuriuos reikia taisyti. Hialurono rūgštis padeda žaizdoms greičiau gyti, nes reguliuoja uždegimo lygį ir signalizuoja kūnui, kad pažeistoje vietoje susidarytų daugiau kraujagyslių. Nustatyta, kad tepant jį ant odos žaizdų sumažėja žaizdų dydis ir skausmas sumažėja greičiau nei vartojant placebą arba visai negydant. Hialurono rūgštis taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl gali padėti sumažinti infekcijos riziką, kai tepama tiesiai ant atvirų žaizdų.

Be to, jis veiksmingas kovojant su dantenų ligomis, pagreitina gijimą po danties operacijos ir pašalina opas, kai naudojamas lokaliai burnoje. Nors hialurono rūgšties serumų ir gelių tyrimai yra daug žadantys, nebuvo atlikta jokių tyrimų, siekiant nustatyti, ar hialurono rūgšties papildai gali suteikti tokią pačią naudą.