Krepšinio veteranai Malagoje iškovojo auksą

Nuotraukoje – veteranų krepšinio aukso laimėtojai ir „Vilniaus klubo“ vadovai

Liepos 14 d. Kaune, Lietuvos krepšinio namuose, įvyko XI-ojo FIMBA Europos čempionato (XI EUROPEAN MAXIBASKETBALL CHAMPIONSHIP) komandų-dalyvių priėmimas. Komandas priėmė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, birželio 24 d. – liepos 3 d. Malagoje vykusio čempionato dalyviams buvo įteikti Lietuvos krepšinio šimtmečio medaliai ir LKF padėkos raštai už reikšmingą indėlį į veteranų krepšinio plėtrą.

Krepšinio organizatortius Saulius Lapienis portale www.lkvlyga.lt pranešė, kad Malagoje (Ispanija) vykusiame FIMBA Europos veteranų krepšinio čempionate, vyriausioje – 70 metų ir daugiau – amžiaus grupėje aukso medalius iškovojo Lietuvos krepšininkai. Lietuvos komanda LIETUVA 70, kurios pagrindą sudarė Vilniaus „Statybos“ veteranai, čempionate nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Grupės etape lietuviai 40:22 nugalėjo Didžiosios Britanijos veteranus, 39:28 – Vokietijos pirmąją komandą ir iškart pateko į pusfinalį. Kovoje dėl vietos finale lietuviai 50:39 įveikė Italijos antrąją rinktinę, o finale 46:37 įrodė pranašumą prieš Vokietijos B komandą. Tai pirmas šios komandos triumfas FIMBA organizuojamose veteranų pirmenybėse.

Kitų rinktinių rezultataui kuklesni. Jungtinė kauniečių, vilniečių ir klaipėdiečių komanda LIETUVA 65 iškovojo 5 vietą (iš 13 komandų), V60+ amžiaus grupėje PERLO (Vilnius) komanda pasidalino 5-6 vieta, o OMEGOS (Kaunas) komanda užėmė 9 vietą (tarp 21 komandos). Moterų komanda RKL (Alytus) užėmė 12 vietą (iš 15 komandų).

Kaip rašoma FIMBA portale, į čempionatą užsiiregistravo 234 komandos iš 40 šalių, krepšinioo aikštelėse grūmesį vyrai nuo 35 iki 75 ir daugiau metų, o moterų – nuo 30 iki daugiau kaip 60. Ko gero, vyriausiasis turnyro dalyvis „Vilniaus statybos“ veteranų atstovas, buvęs teisėjas vasarį 88-rių sulaukęs Vytautas Gėštautas.

Lietuvos krepšinio 100-mečio proga surengtas susitikimas su čemiopnato nugalėtojais ir dalyviais tapo gražia padėka veteranams už veiklą Lietuvos labui ir už gerą pavyzdį jaunimui, kad sportas ir judėjimas yra ilgo amžiaus ir sveikatos garantas.

Bet renginyje buvo pastebėta ir kita. Lietuvos krepšinio veteranų komandos, dalyvaudamos tarptautiniuose turnyruose, negauna valstybės sportui skirtų lėšų paramos, todėl žaidėjams savo pinigais tenka dengti dalyvio mokesčius, kelionės, viešbučių ir kitas pragyvenimo išlaidas. Nepaisant to krepšinio veteranų pasiekimai tarptautinėje arenoje garsina Lietuvos vardą, didina jos žinomumą. Apie tai renginyje kalbėjo klubo prezidentas Romas Ramanauskas bei jo pavaduotojas Viktoras Ruželė.

Kitais metais Lietuvos krepšinio veteranai planuoja dalyvauti Europos veteranų žaidynėse (European Masters Games) Tamperėje (Suomija).