Koks šildytuvas ir kokiomis sąlygomis yra tinkamiausias?

Koks šildytuvas ir kokiomis sąlygomis yra tinkamiausias?

Vasara Lietuvoje palyginus trunka labai trumpai, o juk norisi kuo ilgiau laiko pabūti gamtoje. Todėl tiek aikštelėse prie kavinių, restoranų ir viešbučių, tiek lauko terasose prie namų tenka pasirūpinti tuo, kad ir esant prastam orui būtų šilta.  Tam reikalui dažniausiai yra naudojami dujiniai arba infraraudonųjų spindulių šildytuvai.

Kokiomis savybėmis pasižymi dujiniai šildytuvai?

Šios rūšies šildytuvai yra mėgstami už tai, kad jais naudotis yra labai paprasta. Be to, jiems nėra reikalingos ypatingos investicijos, puiku ir tai, kad jiems elektros energija yra nereikalinga. Aišku, kiek sudėtingiau būna kavinių ir restoranų savininkams, kurie šalia savo maitinimo įstaigų lauke yra įsirengia didelės apimties terasas.

Nors dujiniams šildytuvams ir nėra reikalingas elektros energijos tiekimas, tačiau jei reikia apšildyti didelį lauko plotą, tada jų reikia įsigyti daugiau. Todėl juos labiau tinka naudoti uždarose patalpose, nes dujiniai šildytuvai į aplinką skleidžia karštį, kuris susilieja su oru ir taip palaiko viduje šilumą. O lauke, deja, didelė dalis tos šilumos išsisklaidytų be jokios naudos. Todėl ten labiau tinka infraraudonųjų spindulių šildytuvai šildo ne orą, o šildymo zonoje esančius objektus.

Kodėl verta šildymui naudoti infraraudonųjų spindulių šildytuvus?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai veikia tuo pačiu principu, kaip ir saulės šviesa. Jų išskiriamą šiluminę energiją erdvėje neša elektromagnetinės bangos, tai reiškia, jog šis šildymo būdas yra itin efektyvus. Labai praktiška yra tai, kad šių šildytuvų šildymo pajėgumą galima reguliuoti su specialiai tam skirtu reguliatoriumi.

Kur galima montuoti infraraudonųjų spindulių šildytuvus?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvus galima montuoti ir aukštai – po statinio skliautais, ir žemai, – pavyzdžiui, po stalviršiais. Juos drąsiai galima montuoti ir po mediniu, ir po plastikiniu, ir po kitokios medžiagos paviršiais. Kas nuostabiausia, kad infraraudonųjų spindulių šildytuvus galima montuoti tiesiai prie sienos, po paviljonų stogeliais arba lauko prekybos skėčiais. Be to, jie visiškai nebijo lietaus ir kitokių kritulių. Šaunu ir tai, kad šie šildytuvai yra kompaktiški, todėl juos be jokių problemų lengvai galima perkelti iš vienos vietos į kitą.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.