Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kokių įrankių reikia, kad namuose patys galėtumėte susirinkti bet kuriuos baldus?

Kokių įrankių reikia, kad namuose patys galėtumėte susirinkti bet kuriuos baldus?

Kokių įrankių reikia, kad namuose patys galėtumėte susirinkti bet kuriuos baldus?

Baldų surinkimas namuose. Asociatyvi Depositphotos nuotr.

Pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje vis populiarėja tendencija, kad įsigytus baldus žmonės susirenka patys. Tam tikros parduotuvės net nesiūlo surinktų baldų ir juos parduoda tik dalimis. Taip žmonės gali spintas, lovas, komodas ar kitus baldus įsigyti gerokai pigiau. Tačiau tuomet minusas tas, kad reikia nemažai laiko, šiek tiek žinių bei supratimo, o taip pat ir visų reikalingų įrankių, kad pavyktų atlikti darbą. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime ir pristatysime visus įrankius, kurių gali prireikti tam, kad surinktumėte beveik bet kurį baldą iš parduotuvės.

Atsuktuvas su įvairiomis galvutėmis

Pirmasis įrankis be kurio nepavyks surinkti turbūt nė vieno baldo – atsuktuvas. Jums reikėtų būtinai pasirūpinti kelių skersmenų kryžminėmis galvutėmis bei plokščiais atsuktuvo galais. Visi jie yra reikalingi įsukant ne tik varžtus, bet ir tam tikras kitokio tipo tvirtinimo detales, kurios naudojamos baldų gamyboje. Atsuktuvai dažniausiai parduodami komplektuose, tad tikrai vertėtų pasirinkti būtent tokį variantą, kadangi niekuomet negali žinoti, kokios galvutės jums prireiks darbo metu.

Plaktukas

Tvirtinant pvz., faneros plokštę, kaip nugarinę spintos dalį arba kitas detales, reikia ją prikalti vinimis. Nėra kito būdo tą padaryti, kaip tik imti plaktuką į rankas. Čia jums reikės ne itin didelio, lengvesnio ir paprastos konstrukcijos plaktuko. Jeigu norite vienu pirkiniu gauti dvigubą naudą, pirkite tokį plaktuką, kurio vienas galas yra skirtas kalimui, o kitas – užlinkusių vinių atlupimui bei išėmimui. Internetu plaktukus, kūjus ir panašaus tipo įrankius įsigykite čia.

Grąžtas

Kuomet surinkinėjate didesnius arba daugiau konstrukcinių elementų turinčius baldus, dažnai neužtenka tik atsuktuvo. Tam tikros konstrukcijos reikalauja ir žymiai daugiau darbo, todėl turėti grąžtą yra tikrai naudinga. Kai kuriais atvejais, patyrę baldžiai gali išsiversti be grąžto, tačiau tuomet darbas labai prailgsta. Be to, jeigu netyčia pasimeta standartinės tvirtinimo detalės, gali reikėti naudoti naujas, o joms reikėtų praplatinti įveržimo angas ar jas tiesiog išgręžti.

Pjūklas

Pjūklo panaudojimas bus reta proga, tačiau jis vis tiek yra vienas iš naudingiausių įrankių, kuriuos galima panaudoti. Paprastai pjūklas iš įrankių dėžės ištraukiamas tuomet, kai dirbama visiškai rankiniu būdu ir neturite konkrečių matmenų medienos ruošinių arba nusprendžiate viską pasidaryti būtent savaip. Negana to, pjūklas taip pat gali būti naudojamas tada, kai prie baldo reikia kažką pridėti, norite jį savaip patobulinti.

Replės

Dar vienas įrankis, kuris padeda atlikti pačias įvairiausias užduotis – replės. Su jomis galėsite atlikti gal ne pačius pagrindinius, tačiau daugybę susijusių darbų. Pirminė replių nauda yra stipresnis daiktų suėmimas. Jos naudojamos priveržiant, dėl palaikymo, stabilizavimo, išimant smeigtukus, vinis ar kitas tvirtinimo detales. Kai kurios replės dar turi ir papildomą antgalį, kuris leidžia pjaustyti plonus laidus. Jeigu surinkinėsite vonios kambario baldus (pvz., vonios kambario spintelę) replių jums gali reikėti tam, kad pravestumėte vamzdžius, juos pritvirtintumėte ir taip toliau.

Gulsčiukas ir ruletė

Gulsčiukas ir ruletė yra labai svarbūs įrankiai, kurie naudingi tiek prieš pradedant darbus, tiek jų pabaigoje ar eigoje. Gulsčiuką panaudoti pavyks visur, kur tik reikia lygumo, balanso ir tiesių linijų. Su juo galite patikrinti ar lygiai viską sukonstravote bei priklijavote. Na, o ruletė leidžia išmatuoti tarpų dydžius bei tiksliausiai atlikti bet kokį kitą darbą.

Braižymo pieštukas

Braižymo pieštukas naudingas bet kokioje veikloje, kur reikia kažką surinkti, montuoti, kalti, gręžti, veržti. Su jo pagalba galite pasižymėti tam tikrus atskaitos taškus, kurie leistų tinkamiau ir lygiau pritvirtinti detales, išvengti klaidų ir apsisaugoti nuo prastai atlikto darbo. Braižymo pieštukai yra labai pigūs ir nuo paprastų skiriasi tuo, jog dar geriau brėžia ant kone bet kokio paviršiaus.

Pjaustymo peilis

Norint atpjauti juostą, supjaustyti kartoną ar įpakavimus, taip pat reikia tam tikrų įrankių. Plėšyti viską rankomis yra nelabai patogu ir užima nemažai laiko. Pjaustymo peilis – naudingas pasirinkimas, nes leidžia tai daryti greičiau. Be to, jeigu reikėtų pašalinti kokį nors nelygumą nuo plokštės kampų, toks peilis taip pat tinka geriausiai.

PR