Kokiomis geromis savybėmis pasižymi kolagenas?

Kokiomis geromis savybėmis pasižymi kolagenas?

Niekas nenuginčys, jog kolagenas odai pasitarnauja kaip jos elastingumo ir jaunatviškumo garantas. Ši medžiaga taip pat prisideda prie sąnarių ir sausgyslių būsenos pagerinimo. Kolagenas – tai graikiškos kilmės žodis, reiškiantis klijavimą. Taip ši medžiaga pavadinta ne šiaip sau, nes jos paskirtis – palaikyti ląstelių jungtis kuo tvirtesnes. Kolagenas pramoniniu būdu yra išgaunamas iš žuvies, jautienos arba kiaulienos kaulų ir odų.

Kokie požymiai parodo, jog žmogaus organizme išseko kolageno atsargos?

Kai žmogaus oda pasidaro suglebusi, ima smarkiai raukšlėtis, silpsta sąnariai, ima persekioti akių ligos. Taip pat išsausėja kremzlinis audinys, todėl jis ima sparčiai dilti, tuo pat metu retėja ir kaulų tankis, pasidaro sudėtinga judėti. Tada pats laikas papildyti organizme senkančio kolageno atsargas.

Kokios yra kolageno papildų rūšys?

Jo papildai būna trijų rūšių – tai želatina, hidrolizuotas kolagenas ir nedenatūruotas. Pastarasis, beje, netinkamas naudoti, kaip organizme galinti atstatyti kolageno balansą medžiaga. Iš dalies kolageno atsargas galima papildyti ir vartojant atitinkamus maisto produktus – kaulų sultinius, šaltieną ir želatiną.

Kada organizmas geriausiai įsisavina kolageną?

Žmogaus organizmas kolageną geriausiai įsisavina tada, kai jis būna hidrolizuotas. Tada jis per virškinimo organus patenka tiesiai į kraujotakos sistemą ir jos takais keliauja ten, kur jo labiausiai laukiama. Kai vartojami hidrolizuoto kolageno maisto papildai, juose esančios naudingos medžiagos keliauja po visą organizmą ir būna naudojami visuose jo atstatymo procesuose. Jei susidaro šios medžiagos perteklius, jis paprasčiausiai pasišalina iš organizmo.

Kokią akivaizdžią naudą odai ir ne tik jai duoda kolagenas?

Kolageno papildų vartojimas akivaizdžiai pagerina odos būklę, atstato drėgmės pusiausvyrą, netgi prisideda prie raukšlių skaičiaus sumažinimo. Kolagenas, siekiant pagražinti veido odą, gali būti naudojamas ne tik skysto pavidalo. Šiuo tikslu efektyviai pasitarnauja ir kosmetinės veido kaukės su jų sudėtyje esančiu kolagenu. Ši medžiaga veidui suteikia skaistumą, jo oda pasidaro glotnesnė ir stangresnė. Kolagenas pasitarnauja ir raumenų masės augimui, todėl jo atsargas verta nuolat papildyti ir sportuojantiems žmonėms, kad galėtų intensyviai treniruotis ir siekti gerų sportinių rezultatų.

PR

Naujienos iš interneto