Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kodėl karkasiniai namai tokie populiarūs?

Kodėl karkasiniai namai tokie populiarūs?

Kodėl karkasiniai namai tokie populiarūs?

Turėti nuosavą namą dažnam atrodo pernelyg ambicingas siekis, besisiejantis su didelėmis išlaidomis ir laiko sąnaudomis. Visgi, galima pastebėti, kad tie, kurie pasiryžta įgyvendinti ilgai puoselėtą svajonę, labai dažnai renkasi iš trijų variantų: modulinių, skydinių ir karkasinių namų. Galiausiai, po smulkmeniškų skaičiavimų ir namų privalumų bei trūkumų palyginimų, pasirenkamas karkasinis namo tipas. Tad kuo šie namai ypatingi ir kodėl verta juos rinktis?

Greita statyba. Tai vienas iš didžiausių šių namų statybos pranašumų. Tam, kad pradėti statybų procesą, jums reikės pasirūpinti norimu namo projektu, o tuomet – pamatais. Kai šie du žingsniai yra įgyvendinami, galima pradėti ręsti sienas. Prie namo darbuojantis porai žmonių, po dviejų savaičių jau galima pradėti išorės apdailą, durų bei langų instaliaciją. Tiesa, priklausomai nuo namo projekto sudėtingumo ir besidarbuojančių prie konstrukcijos žmonių skaičiaus, terminas gali atitinkamai kisti. Statybos trukmė aktuali ne tik tiems, kurie nekantrauja kuo greičiau įsikelti į naują būstą, tačiau ir tiems, kuriems aktuali statybos išlaidų kaina. Juo mažiau specialistų reikia ir juo mažesnį laiką jie dirba iki sukuria jūsų norimą rezultatą, juo mažiau išlaidų tai reikalauja.

Aukštas energetinis efektyvumas. Be kita ko, gyvenant Lietuvoje, nestebina tai, kad didžiąją metų dalį paprastai yra reikalingas gyvenamųjų patalpų šildymas. Todėl besirūpinant namo projektavimu ir statyba vienu iš aktualiausių klausimų išlieka energetinis namo efektyvumas. Tuos, kurie svarsto apie pasyviojo namo statybas, galima nudžiuginti. Karkasinių namų statyba yra tinkama ir netgi rekomenduojama norintiems turėti pasyvųjį namą (sunaudojantį 0,15 W/m2 ir mažiau per metus). Visa tai dažnai yra įmanoma padaryti nekeičiant namo projekto ar konstrukcijos, tačiau parenkant tinkamas izoliacines medžiagas. Priklausomai nuo parinktų izoliacinių medžiagų ir atliktų darbų kokybės galėsite atitinkamai džiaugtis jo energetiniu efektyvu, arba priešingai – nusivilti matant, jog turėti lūkesčiai nebuvo išpildyti. Visgi, skyrus pakankamai dėmesio šiam aspektui, o geriausia – patikėjus šį darbą savo srities profesionalams, tikrai nenusivilsite.

Ilgaamžiškumu prilygsta mūriniams namams. Netiesa, kad karkasinis namas prastesnė ar ne tokia ilgaamžė kaip kad mūrinės statybos namas. Tinkamai pastatytas karkasinės konstrukcijos namas gali daugeliu atvejų savo ilgaamžiškumu net ir pralenkti mūrinius namus. Todėl nors ir sakoma, kad karkasinį namą gali pastatyti net ir vienas šioje srityje nusimanantis žmogus, verta investuoti namų statybai šios srities profesionalus. Reikia pripažinti, kad net ir puikus teorinių principų išmanymas ne visuomet yra pakankami praktikoje. Labai dažnai prireikia tiesiog patirties ir įgūdžių, įgytų per nuolatinę praktiką. Pasirinkę bendradarbiauti su savo darbą išmanančiais specialistais, dirbančiais su sertifikuotomis statybos medžiagomis, galėsite džiaugtis savo namo ilgaamžiškumu ir paprasta priežiūra.

Lengviau įgyvendinti netradicinius architektūrinius sprendimus. Jeigu renkatės statyti namą vietoje to, kad įsigyti jau pastatytą, viena iš galimų to priežasčių gali būti galimybė personalizuoti namo išplanavimą. Kitaip tariant, turite galimybę varijuoti patalpų skaičiumi bei jų dydžiu pagal namuose gyvensiančių žmonių skaičių bei jų poreikius. Karkasinė statyba yra unikali tuo, kad leidžia paprastai išspręsti visas kilusias problemas, o taip pat ir įgyvendinti visas jums kilusias užmačias. Taigi, modernus namo projektas yra tarsi vyšnaitė ant torto – be visų jau prieš tai įvardintų privalumų, dėl kurių karkasiniai namai vis labiau populiarėja tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Tuo tarpu, statant mūrinį namą, tai ne visuomet gali būti paprasta įgyvendinti. Kartais, galbūt, ir visai neįmanoma.

PR