Kiek kainuoja būsto draudimas?

Kiek kainuoja būsto draudimas?

Būsto draudimas – svarbi investicija į savo namų apsaugą. Kiekvienas mūsų galime susidurti su įvairiomis aplinkybėmis, per kurias nukentės mūsų namai. Tai ne tik emociškai skaudūs įvykiai, bet ir sunkiai finansiškai pakeliama našta.

Dėl to verta namų apsauga pasirūpinti iš anksto. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kiek kainuoja būsto draudimas ir nuo ko tai priklauso.

Kas lemia būsto draudimo kainą?

Iš tikrųjų draudimo bendrovės, apskaičiuodamos, kiek kainuos būsto draudimo įmoka, atsižvelgia į daugybę kriterijų. Vertinamas namo tipas ir būsto būklė, todėl svarbu, kada pastatas buvo pastatytas, kokios būklės yra dabar. Brangiau drausti būstus senesniuose pastatuose, nes juose susiduriama su didesne pažeidimų rizika. Taip pat brangiau gali kainuoti ir atokiau už miesto esančio būsto draudimas.

Kainai įtakos turi ir būsto geografinė vieta, pavyzdžiui, brangiau už draudimą mokėti teks tiems, kurie gyvena potvynių zonose. Draudimo suma priklausys ir nuo to, kokias apsaugos priemones naudojate. Apsaugos kamerų, signalizacijos, gaisro apsaugos sistemų įrengimas yra ne tik privalomas saugumui užtikrinti, bet ir gali turėti įtakos draudimo įmokos dydžiui.

Draudimo apimtis taip pat svarbi: jei įtraukta papildoma apsauga, įmoka bus didesnė. Tai gali būti, pavyzdžiui, draudimas nuo vagystės, lauke esančio turto draudimas ir kt.

Kaip sutaupyti draudžiant būstą?

Jei ieškote ekonomiškiausio varianto, pasidomėkite būsto draudimu iš anksto, nelaukite paskutinės poliso galiojimo dienos. Reikėtų pateikti užklausas kelioms draudimo bendrovėms ir sulaukti jų pasiūlymų. Taupant laiką, verta pasinaudoti draudimo brokerių paslaugomis, pavyzdžiui, nes pateikę duomenis vieną kartą iš karto gausite pasiūlymus iš įvairių bendrovių, galėsite juos patogiai palyginti.

Taip pat svarbu išsiaiškinti, kokios draudimo paslaugos jums išties aktualios. Būsto draudimas su visomis papildomomis paslaugomis gali kainuoti gerokai brangiau, nei tai, ko išties reikia. Prieš pasirenkant draudimo planą reikėtų įvertinti asmeninius poreikius.

Pravartu pasirūpinti ir tinkamomis namų apsaugos priemonėmis: kameromis, apsaugos sistemomis. Jų įrengimas ne tik gali sumažinti būsto draudimo kainą, bet ir iš tikrųjų užtikrins namų saugumą – tai juk ir yra svarbiausia.

Ar verta draustis būsto draudimu?

Nors vis daugiau gyventojų savo būstus apdraudžia, yra ir tokių, kurie vis dar abejoja draudimo nauda ir dvejoja, ar verta mokėti įmoką. Būsto draudimas dažnai gyventojų susidomėjimo sulaukia jo po tam tikrų įvykių: žaibo, gaisro, vagysčių, tačiau skaudžių ir finansiškai sunkių padarinių galima išvengti laiku apsidraudus.

Dažnai galvojama, kad būsto draudimas yra labai brangi paslauga, todėl vengiama draustis. Visgi pirmiausia reikėtų pasidomėti – pateikti užklausą ir gauti draudimo pasiūlymą nieko nekainuoja, o tada jau galėsite priimti galutinį sprendimą. Vis dėlto neverta bijoti didelių kainų, pavyzdžiui, apie 50 kv. m. būsto draudimas apynaujame daugiabutyje kainuos vos daugiau nei pusšimtį eurų. Tai tikrai nedidelė investicija į būsto saugumą.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.