Kelionių draudimas apsaugo nuo netikėtumų

Kelionių draudimas apsaugo nuo netikėtumų

Svarstote, ar kelionių draudimas tikrai reikalingas? Nedvejokite – draustis verta į užsienį keliaujant net ir kelioms dienoms: niekada nežinia, kas gali nutikti, o apsidrausti kelionei kainuoja vos kelis ar keliolika eurų.

Skaitykite ir sužinokite, kokių naudų suteikia kelionių draudimas bei kodėl galimybe apsidrausti keliaujant visada verta pasinaudoti.

Kodėl verta draustis keliaujant į užsienį?

Nors daugiau keliaujantiems kelionė į užsienį atrodo tarsi menka išvyka, yra keletas svarbių smulkmenų dėl kurių kelionių draudimas yra būtinas. Žinoma, jei nenorite patirti finansinių nuostolių ir nemalonių nutikimų.

Visų pirma, kelionės neišvengiamai yra susijusios su transportu: lėktuvais, laivais, traukiniais… Kad ir kaip norėtųsi, ne visada ir ne viskas vyksta pagal planą, daug įtakos turi ir gamtos sąlygos, tad transportas vėluoja. Dažniausiai dėl to patiriami nuostoliai siekia tūkstantį eurų ar dar daugiau, pavyzdžiui, pavėlavus persėsti į lėktuvą. Negalima pamiršti ir bagažo, kurio praradimas ar sugadinimas yra itin nemalonus – tokius nuostolius kelionių draudimas taip pat kompensuoja.

Skirtingose šalyse skiriasi sveikatos sistemos, todėl užsienyje susidūrus su sveikatos problemomis gali tekti už medicinines paslaugas mokėti itin brangiai. Kelionių draudimas jūsų piniginę nuo tokių iššūkių apsaugos, be to, nejausite streso dėl savo sveikatos būklės ir visada gausite geriausią priežiūrą. Išlaidas medicininėms paslaugoms draudimas padengia ir traumų ar nelaimingų atsitikimų atveju.

Kokias išlaidas padengia kelionių draudimas?

Netikėtumai kelionių metu gadina ne tik atostogas, bet ir gali brangiai kainuoti. Laimė, kelionių draudimas padengia tam tikras išlaidas. Tarp jų yra medicininės išlaidos, kurios apima skubią pagalbą ir asmens transportavimą iki gydymo įstaigos, jei tai yra reikalinga; karantino laikotarpį, išlaidas, patirtas dėl transporto vėlavimo ir kt. Draudimo išmokos yra išmokamos ir praradus bagažą ar nelaimingo atsitikimo atveju.

Draudimo išmokų sumos priklauso nuo pasirinkto kelionių draudimo, bet visais atvejais jos yra gerokai didesnės už išmoką. Tai dar vienas argumentas, kodėl verta kaskart vykstant į užsienį pasirūpinti kelionių draudimu. O jei norite dar daugiau apsaugos galite užsisakyti ir papildomas draudimo paslaugas, pavyzdžiui, padidintos rizikos draudimą, jei planuojate slidinėti ir pan.

Esminės kelionių draudimo sąlygos

Norint, kad kelionių draudimas galiotų, reikia laikytis kelių pagrindinių sąlygų. Patogiausia draudimą užsakyti vos suplanavus kelionę ir įsigijus bilietus. Visada įveskite tikslius ir teisingus savo duomenis, priešingu atveju rizikuojate netekti draudimo išmokos. Draudimas įsigalioja numatytais terminais, bet tik apmokėjus įmoką. Jei kelionių draudimu sugalvosite draustis jau būdami išvykę į užsienį, jis negalios arba gerokai keisis įmokos suma.

Jei kelionės metu susidūrėte su draudiminiu įvykiu, susisiekite su draudimo bendrove ir pasiteiraukite, kaip elgtis. Pavyzdžiui, vagystės atveju būtina pranešti apie įvykį vietos policijai, o jei bagažą pametė oro uostas – jo darbuotojams arba skrydžių kompanijai.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.