Kelionės su skirtingo amžiaus vaikais

Kelionės su skirtingo amžiaus vaikais

Gaila, kad didelė dalis tėvų galvoja, jog vaiko gimimas užkirs kelią kelionėms. Ne paslaptis, kad reikės atsisakyti tam tikrų įpročių ir į keliones pažvelgti kitomis akimis, bet tikrai nereikia manyti, kad keliauti negalėsite iki tol, kol auginsite mažą vaiką. Atlikti tyrimai įrodė, kad kelionės yra įdomi ir labai naudinga patirtis skirtingo amžiaus vaikams.

Jų metu vaikai susipažįsta su skirtingai maisto produktais, mokosi pažinti svetimą aplinką ir prisitaikyti prie kito klimato, išgyveną kitoje kultūroje išryškėjančius kalbos ir elgesio pokyčius. Kelionių metu tėvai dažnai jaučiasi labiau atsipalaidavę ir gali skirti visą savo laiką buvimui su šeima. Dėl to, keliauti su vaikais yra iš tiesų naudinga norint sustiprinti tarpusavio ryšį. Šis straipsnis padės atsakyti į daugeliui rūpimą klausimą: kada geriausia keliaut su mažais vaikais? Ar būtina sulaukti tam tikro amžiaus, kad kelionės būtų lengvesnės?

Kūdikiai

Klaidinga manyti, kad kelionės su naujagimiais ir vaikais iki 2 metų yra pačios sudėtingiausios. Iš tiesų, daugelis specialistų teigia, kad tokios kelionės yra lengviausios dėl daugelio priežasčių. Visų pirma tokio amžiaus mažyliai yra nešiojami ant rankų. Nereikia nuolat jaudintis, kad vaikas kažkur nulėks ir pasiklys. Kūdikių poreikiai nėra labai sudėtingi. Svarbiausia privalote sukurti jiems patogią ir jaukią aplinkoje, kurioje jis jaustųsi sotus ir saugus. Taip pat, svarbu išlaikyti namuose palaikomą režimą. Stenkitės jį maitinti ir migdyti tokiu pačiu metu kaip ir namuose. Planuokite savo dienos pramogas taip, kad jos per daug neiškraipytų turimos rutinos. Kelionės metu stenkitės nebandyti naujų pieno mišinukų ar košelių, nes nesate tikri kaip mažylis į jas reaguos. Turėkite su savimi jo mėgstamų žaislų, knygelių, kurios padės jį nuraminti. Patariama leistis kūdikiui pažinti naują aplinką. Nelaikykite jo visą dieną vėžimėlyje ar nešioklėje. Leiskite jam mankštintis, čiupinėti skirtingus objektus. Tai padės tobulinti jo motorinius gebėjimus.

Maži vaikai

Vaikai nuo 2 metų amžiaus pradeda aktyviai domėtis juos supančia aplinka, todėl turite žinoti, kad keliaudami privalote išpildyti jo poreikius. Su tokio amžiaus vaikais jau galite leistis į ilgesnes keliones. Svarbiausia užtikrinti, kad kelyje mažylis bus saugus. Automobilinės kėdutės privalo atitikti visus saugumo standartus. Jose kelionės metu vaikas praleis nemažai laiko, todėl jos turi būti ne tik saugios, bet ir labai patogios. Tokio amžiaus vaikai yra labai aktyvūs, todėl privalote suplanuoti daug sustojimų, kurių metu vaikai išsikrautų. Apsilankykite vietiniuose parkuose. Juose mažyliai ne tik galės laisvai žaisti, bet ir bendrauti su kitais panašaus amžiaus vaikais. Tėveliai parkuose dažnai sutinka kitų tėvų su kuriais gali pasidalinti priežiūros patarimais ar pastebėjimais.

Mokyklinio amžiaus vaikais

Keliaudami su vaikais leiskite jiems prisidėti prie planavimo. Įgalinkite juos priimti sprendimus, kur jie norėtų apsilankyti, ką pamatyti ar paragauti. Stenkitės kuo labiau įtraukti juos į pasiruošimo procesą, kad ugdytumėte skirtingus jų įgūdžius. Kelionėse stenkitės ieškoti apgyvendinimo vietų, kuriose būtų daug veiklos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Didelė dalis viešbučių siūlo specialius edukacinius užsiėmimus vaikams, kurių metų jie susipažįsta su tos šalies kultūra ir papročiais. Stenkitės išlaikyti jų susidomėjimą įvairiose veiklose. Negalvokite, kad apsilankymas muziejuje ar meno ekspozicijose su mokyklinio amžiaus vaikais yra neįmanomas. Jeigu pasirinksite tinkamą maršrutą ir gerą gidą, tokios veiklos jūsų vaikams padės daug ko išmokti.

Paaugliai

Tai sudėtingas brendimo laikotarpis, kai vaikai aktyviai ieško savęs, todėl turite per daug nevaržyti jų pasirinkimų ir kelionių metu. Leiskite jiems būti savarankiškais, todėl bandykite ieškoti kompromisų planuodami kelionę. Atsižvelkite į jų siūlomus pasiūlymus, nes dažnai jie geba atrasti paslėptų lankytinų vietų, apie kuriuos net nesate girdėję. Supraskite, kad paaugliai nori laisvės, todėl leiskite jiems patyrinėti aplinka vieniems. Svarbiausia, kad kelionėje tiek jūs, tiek jūsų vaikas jaustųsi saugūs.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.