Kaune prisiminti ir pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

Kaune prisiminti ir pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

Raimundo Kaminsko/LGGRTC nuotr.

genocid.lt informacija

2023 m. balandžio 1 d. Kaune, Lietuvos karininkų ramovėje vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos XXX-asis suvažiavimas. Renginyje dalyvavo Kauno arkivyskupas emeritas, Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ,Lietuvos Respublikos Seimo narės: Angelė Jakavonytė ir Irena Haase, Europos Parlamento narių Andriaus Kubiliaus ir Rasos Juknevičienės biuro Kaune vadovė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkas Pranas Ulozas, Kauno miesto savivaldybės tarybos Martynas Prievelis, Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys dr. Audrius Skaistys ir kiti svečiai.

LGGRTC Strateginio vystymo ir komunikacijos skyriaus vyresnysis patarėjas dr. Raimundas Kaminskas perdavė sveikinimo žodžius ir linkėjimus suvažiavimo dalyviams nuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus dr. Arūno Bubnio. Jis pakvietė žuvusiųjų Lietuvos laisvės kovotojų artimuosius, kurie neturi informacijos apie artimojo užkasimo ar palaidojimo vietą, pateikti savo biologinį (DNR) seilių mėginį bei pateikti turimas žinias apie dingusį asmenį.

Pažymėtina, kad praėjusiais metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras įkūrė ir kaupia žuvusių bei dingusių Lietuvos laisvės kovotojų artimųjų biologinį (DNR) seilių banką. Banke turėtų atsirasti ne mažiau 30–40 tūkst. DNR mėginių, skirtų laisvės kovotojų palaikų atpažinimui. Mėginiai bus saugojami neribotą laiką. Atpažinti (identifikuoti) laisvės kovotojų palaikai bus pagarbiai laidojami valstybės lėšomis arba atiduodami artimiesiems.

LGGRTC siekia, kad partizanų palaikų ir jų giminių paieškos vyktų nuolat ir kviečia į ją įtraukti kuo daugiau Lietuvos piliečių.

Kviečiame Lietuvos laisvės kovotojų brolius ir seseris, partizanų vaikus, vaikaičius, giminaičius atsiliepti ir pateikti turimas žinias apie dingusį asmenį. Jūsų informacijos lauksime: elp.dalius.stancikas@genocid.lt Dalius Egidijus Stancikas, LGGRTC Paieškų ir identifikavimo skyriaus vyriausiasis specialistas. Dr. Raimundas Kaminskas, LGGRTC Strateginio vystymo ir komunikacijos skyriaus vyresnysis patarėjas el.p.raimundas.kaminskas@genocid.lt arba mob. tel. +370646 47294.

 

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.