Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kas prasmingiau – vonia ar dušas?

Kas prasmingiau – vonia ar dušas?

Kas prasmingiau – vonia ar dušas?

Galima drąsiai teigti, kad vonios kambarys yra ta patalpa, kur praleidžiama išties daug laiko, tad čia komfortas ypatingai svarbus. Šios vietos įrengimą lemia daugybė veiksnių, pradedant numatytos patalpos dydžiu, techninėmis galimybėmis ir baigiant asmeniniais poreikiais. O štai pačios įrangos pasirinkimą lemia kokybė, kaina ir, žinoma, akcijos. Tuo labiau, kad variantų tiek internete, tiek prekybos vietose – gausu. Visgi daugeliui įsirengiant patogius namus kyla klausimas, ką geriau turėti – dušo ar vonios įrangą, o galbūt abu? Kokie yra esminiai vonios ir dušo skirtumai?

Pagrindiniai dušo privalumai

  • Reikalauja mažiau vietos. Vienas pagrindinių skirtumų tarp dušo ir vonios yra jų dydis. Net jeigu pasirinksite nestandartinių išmatavimų dušo kabiną, tikėtina, kad bet kokiu atveju ji bus mažesnė už vonią. Tad dažnai dušą renkasi tie, kurie turi ribotą patalpos dydį.

  • Galimybė sutaupyti vandens. Jeigu duše nestovėsite pernelyg ilgai, natūralu, kad lyginant su vonia tikrai sunaudosite mažiau vandens. Be to, dušas paprastai labiau vertinamas tų, kurie gyvena įtemptu ritmu, mat po dušu nusiprausti yra efektyviau ir greičiau negu vonioje. Taip galite sutaupyti ne tik sunaudojamo vandens kiekį, bet ir laiko sąnaudų.

  • Akivaizdu, kad įeiti į dušą yra paprasčiau negu lipti į vonią, tiesa? Tai itin aktualu vyresniosios kartos atstovams.

Vonia – ypatingas patogumas ir atsipalaidavimas

Tiems, kurie mėgsta atsipalaiduoti  ir pasinaudoti vandens malonumais po kasdienių darbų, labiau tiks vonios variantas. Dar daugiau, esant poreikiui galima panaudoti įvairias priemones, tokias kaip putos, vonios kvapai, druskos, o tai sukelia dar didesnį atsipalaidavimą.

Yra ir daugiau vonios pliusų, tarkime, joje patogu maudyti mažus vaikus. O jeigu yra poreikis, vonią paprasta transformuoti į dušą. Belieka įrengti specialią sienelę ir vienu metu galėsite naudotis tiek vonia, tiek dušu.

Vis dėlto tiesa ta, kad akivaizdaus ir teisingo pasirinkimo šiuo atveju nėra. Juk įprasta, jog kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam, todėl vonios kambario įrangos pasirinkimą nulemia daugybė dalykų: šeimyninė padėtis, gyvenimo tempas, taupumo poreikis ir pan. Tad čia svarbiausia atkreipti dėmesį į asmeninius norus, į tai, kaip jausitės komfortiškai patys ir kokias galimybes turite.

PR