Kam skirti pirmosios pagalbos kursai?

Kam skirti pirmosios pagalbos kursai?

Pirmosios pagalbos suteikimas – tai galimybė išgelbėti per nelaimingą atsitikimą ar staigaus ligos priepuolio metu sužaloto žmogaus gyvybę. Tačiau svarbiausia – tai daryti teisingai, t.y., laikantis elgesio taisyklių, iškilus grėsmei gyvybei ar sveikatai.

Sunkūs nelaimingi atsitikimai gali įvykti bet kur – namuose, darbe ar mokykloje, todėl išmokti suteikti pirmąją pagalbą gali būti labai naudinga bet kam. Čia sužinosite, kodėl vis dar verta registruotis į pirmosios pagalbos kursus.

Kam skirti pirmosios pagalbos kursai?

Pirmosios pagalbos kursai skirti skirtingoms tikslinėms grupėms. Ji privaloma mokytojams, mokyklinių kelionių vadovams ir bet kokių transporto priemonių vairuotojams. Be to, jei įmonė priskiriama mažos rizikos grupei (biurai, bibliotekos, viešbučiai) ir joje dirba mažiau nei 50 darbuotojų, darbdavys turėtų paskirti bent vieną asmenį būti apmokytam suteikti pirmąją pagalbą. Šie skaičiai gali skirtis, priklausomai nuo rizikos laipsnio ir darbuotojų skaičiaus įmonėje. Nemokami pirmosios pagalbos kursai taip pat gali būti rengiami universitetuose ar mokyklose – gimnazijose, kai kurių specialybių studentams, pvz., kosmetologams, masažuotojams, odontologams ir jų padėjėjams, pagyvenusio žmogaus globėjams ir pan.

Pirmosios pagalbos kursai gali būti skirti suaugusiems, senjorams, vaikams, kūdikiams ir net gyvūnams gelbėti. Pastariesiems vadovauja ne sveikatos priežiūros specialistai, o veterinarai.

Pirmosios pagalbos kursai – kodėl verta?

Išklausyti kvalifikuotą pirmosios pagalbos kursą yra labai naudinga kiekvienam žmogui. Juolab kad mokykla, darbas, kelias ir net namai nėra visiškai saugios nuo nelaimingų atsitikimų vietos. Tai itin aktualu ir vairuotojams, kadangi kartas nuo karto vaistinėlės automobiliams yra keičiamos, t. y. jų sudėtis kinta. Naujausias pakitimas – komplektacijoje atsiradę turniketai, kuriais tinkamai naudotis turėtų būti apmokomas kiekvienas vairuotojas.

Gebėjimas suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam yra:

  • didėjantis pasitikėjimas savimi – daugelis žmonių bijo, kad neturės drąsos veikti tokioje situacijoje, kuri kelia grėsmę kieno nors sveikatai ar gyvybei. Bijodami padėties pablogėjimo, įvykių liudininkai ar pašaliniai žmonės, atvykę į pagalbą, nori pasitraukti. Tai didelė klaida, nes avarijos metu svarbi kiekviena minutė, o šonkaulių ar krūtinkaulio lūžiai širdies ir plaučių gaivinimo metu įvyksta tik keliolikai procentų nukentėjusiųjų. Jei dirbtinis kvėpavimas ir širdies masažas neatliekamas, nukentėjusysis gali patirti nuolatinį smegenų pažeidimą vos per 5 minutes. Todėl lūžis yra nedidelė kaina už gyvybės išgelbėjimą;
  • profesinės kvalifikacijos kėlimas – kai kurių profesijų atveju pirmosios pagalbos kurso baigimą patvirtinančio pažymėjimo turėjimas gali būti viena iš priežasčių pasikelti kvalifikaciją. Kvalifikuotas darbuotojas turi ne tik tam tikroje pramonės šakoje reikalingų žinių ir patirties, bet ir geba padėti žmogui, atsidūrusiam pavojingoje gyvybei situacijoje. Pavyzdžiui, vaikų auklės ir pagyvenusių ar neįgalių žmonių globėjai turėtų turėti šį pažymėjimą;
  • investicija į save – už palyginti nedidelę kainą galima įgyti gyvybiškai svarbių žinių, reikalingų išgelbėti kažkieno gyvybę ar sveikatą.

Pirmosios pagalbos kursas – kuo vadovautis jį renkantis?

Renkantis pirmosios pagalbos kursą, verta atsižvelgti į juos vedančių instruktorių patirtį. Pirmoji pagalba – tai didelės ir svarbios žinios, todėl ją turėtų teikti tik profesionalai. Daugelis žmonių taip pat dvejoja, ar rinktis internetinius ar stacionarius pirmosios pagalbos kursus. Pastaruoju atveju turėsime galimybę teorines žinias pritaikyti praktiškai. Be to, stacionarių kursų metu instruktorius taip pat padės mums ištaisyti galimas klaidas.

PR

Naujienos iš interneto