Kaip teisingai dezinfekuoti namų patalpas?

Kaip teisingai dezinfekuoti namų patalpas?

               Dezinfekavimo priemonės namams, valant buitiniu valikliu, kurio sudėtyje yra muilo ar ploviklio, ant paviršių patenka mažiau mikrobų ir sumažėja infekcijos rizika nuo paviršių jūsų namuose. Vien tik valymas pašalina daugumą mikrobų, tokių kaip kenksmingi virusai ar bakterijos, nuo paviršių. Dezinfekavimas gali sunaikinti bet kokius mikrobus, kurie lieka ant paviršių po valymo. Tačiau atliekant kasdienius namų ruošos darbus tikriausiai nereikia dezinfekuoti, nebent kas nors iš jūsų namuose serga arba neseniai apsilankė sergantis asmuo.

                  Kada valyti paviršius namuose? Reguliariai ir po to, kai jūsų namuose lankosi lankytojai, valykite labai liečiamus paviršius (pavyzdžiui, šviesos jungiklius, durų rankenas ir stalviršius). Nuvalykite kitus savo namų paviršius, kai jie yra akivaizdžiai nešvarūs arba jei reikia. Valykite juos dažniau, jei jūsų namų ūkio žmonės dažniau serga, pavyzdžiui, maži vaikai ir žmonės, kurių imuninė sistema nusilpusi. Taip pat galite pasirinkti dezinfekciją. Nuvalykite paviršius naudodami kiekvienam paviršiui tinkamą produktą, vadovaudamiesi gaminio etiketėje pateiktomis instrukcijomis.

                 Daugeliu atvejų pakanka reguliariai valyti, kad būtų išvengta mikrobų plitimo. Kietiems paviršiams, tokiems kaip stalčiai, tam tikri žaislai, šviesos jungikliai ir grindys: Paviršius nuvalykite muilu ir vandeniu arba valymo priemonėmis, tinkamomis ant paviršiaus valyti. Šviesos jungiklio valymas, minkštiems paviršiams, tokiems kaip kilimas, kilimėliai ir užuolaidos: nuvalykite paviršių valymo priemonėmis, tinkančiomis šiems paviršiams. Skalbkite daiktus (jei įmanoma) pagal gamintojo instrukcijas. Naudokite šilčiausią tinkamą vandens nustatymą ir visiškai išdžiovinkite daiktus. Nusiurbkite paviršius (pvz., kilimus ir kilimėlius) ir saugiai pašalinkite nešvarumus. Valymo priemonių kibiras Skalbiniams, pvz., drabužiams, rankšluosčiams, medžiaginiams žaislams ir skalbiniams: Skalbkite naudodami ploviklį ir rekomenduojamą vandens temperatūrą. Visiškai išdžiovinkite daiktus.

                Kada dezinfekuoti? Be valymo, dezinfekuokite namus, kai kas nors serga arba dėl susilpnėjusios imuninės sistemos kyla didesnė rizika susirgti (pavyzdžiui, žmonėms, kurie gydomi imunitetą slopinančiais vaistais nuo vėžio, organų persodinimo ar kitų ligų) arba žmonės, sergantys ŽIV arba genetinėmis ligomis, kurios turi įtakos imuninei sistemai). Valymo buteliukas su užrašu atsargiai. Visada perskaitykite dezinfekavimo priemonių etiketę, kad įsitikintumėte, jog produktai gali būti naudojami ant valomo paviršiaus tipo (pvz., kieto ar minkšto paviršiaus). Nuvalykite paviršių muilu ir vandeniu, jei instrukcijose nurodytas išankstinis valymas arba jei paviršius yra akivaizdžiai nešvarus.