Kaip pripratinti katinus draskyti tik draskyles?

Kaip pripratinti katinus draskyti tik draskyles?

Katės drasko daiktus dėl dviejų priežasčių: norėdamos nusimesti nagus ir pažymėti savo teritoriją. Kad apsaugotumėte savo baldus nuo pažeidimų, turėtumėte parūpinti savo katei stulpelį ar draskyklę ir išmokyti jį (ją) juo naudotis.

Kaip pripratinti katiną prie draskyklės ir kokia ji turėtų būti: draskyklės pasirinkimas nulems ar katinui ji patiks ar ne. Jeigu jūsų augintiniui draskyklė nepatiks, jis tiesiog ja nesinaudos ir toliau draskys jūsų daiktus. Kokius stulpelius geriausiai pirkti katėms, kad jos jais naudotųsi?  Vertikalūs stulpeliai turi būti pakankamai tvirti ir aukšti, kad katė galėtų ištempti savo kūną. Kai kurios katės teikia pirmenybę horizontaliems žymėjimo stulpams. Išbandykite abu tipus, kad sužinotumėte, kam jūsų katė teikia pirmenybę, arba pasirinkite vieną iš jų. Stulpai turėtų būti matomoje jūsų namų vietoje, o ne rūsyje. Katės dažnai drasko, kai pabunda po miego, todėl padėkite vieną šalia katės miegamosios vietos.

Naminių gyvūnėlių parduotuvėje galite nusipirkti paruoštų draskymų stulpelių arba pasigaminti patys. Kai kurios katės renkasi paprastą rąstą. Kitiems puikiai tinka gofruoto kartono gabalas, pritvirtintas ant medžio gabalo. Nors dauguma iš anksto pagamintų stulpų yra padengti kilimu, tai gali būti ne pati geriausia medžiaga. Katės gali įstrigti nagais į audinio kilpas ir dėl to nustoti naudotis stulpu. Pabandykite pritvirtinti kilimą aukštyn kojomis arba naudoti kitas medžiagas, pvz., apmušalų audinį, kuris yra labiau „smulkintas“. Pritraukite katę prie draskyklės naudodami augintiniui patinkantį žaislą.  Svarbiausias žingsnis yra apdovanoti katę kiekvieną kartą, kai ji naudojasi draskyklę. Šalia turėkite skanių skanėstų ir duokite katei kas kartą, kai tik pamatysite, kad jis braižosi į draskyklę.

Kai jūsų katė naudoja jūsų nupirktą draskyklę, galite išmokyti jį (ją), kad kiti dalykai yra uždrausti. Jei pastebėjote, kad katė braižosi į sofą ar kėdę, sukelkite apkrovos garsą, kad katę išgąsdintumėte, arba išpurkškite jį augalų purkštuvu ar purškimo pistoletu. Svarbu, kad katė manytų, kad triukšmas ar vanduo atsirado iš niekur. Taip jis/ji blogą dalyką susies su elgesiu braižymosi ant kėdės, o ne su jumis. Svarbu privilioti katę prie draskyklės ir pagirti už naudojimąsi juo. Daugiau informacijos vetspot.lt.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.