Kaip išsirinkti tinkamą kavos aparatą namams?

Kaip išsirinkti tinkamą kavos aparatą namams?

Asociatyvi Pexels.com nuotrauka

Šiais laikais, kuomet žmonės vis labiau pradeda vertinti savo laiką, sparčiai populiarėja kavos aparatai. Kylant paklausai, didėja ir pasiūla, todėl šiandieninėje rinkoje galima rasti pačius įvairiausius kavos aparatus. Tačiau toks didelis pasirinkimas ne tik džiugina, bet neretai ir glumina. Daugelis nusprendę įsigyti kavos aparatą pasimeta tarp pasiūlos gausos ir niekaip neapsisprendžia, koks kavos aparatas pilnai pateisins turimus lūkesčius.

Ką tokiu atveju daryti? Kaip išsirinkti tinkamiausią kavos aparatą namams? Svarbu gerai išanalizuoti savo norus bei poreikius, įvertinti  kavos aparatų funkcijas ir apsvarstyti pagrindinius privalumus bei trūkumus. Tad sužinokite apie kavos aparatus viską, ką reikia žinoti ir netrukus namuose mėgausitės pačia skaniausia kava.

Dėmesys tipui ir funkcionalumui

Renkantis kavos aparatą namams svarbu atkreipti dėmesį į jo atliekamas funkcijas. Reikia žinoti, kad skirtingų tipų kavos aparatai atlieka skirtingas funkcijas ir suteikia galimybę mėgautis skirtingų skonių kavomis. Tad pirmiausia susipažinkite su kavos aparato tipu ir jo funkcionalumu.

Ieškantiems moderniausių sprendimų

Žengiantys koja kojon su moderniausiomis technologijomis tikrai nesuklys pasirinkę automatinį kavos aparatą, kuris gali būti tiek pastatomas, tie įmontuojamas. Reikia žinoti, kad tobulėjant technologijoms šie kavos aparatai tampa vis pažangesni ir pasižymi itin paprasta priežiūra bei valdymu:

  • Automatiškai reguliuoja kavos ruošimo procesą;
  • Turi specialias sistemas, galinčias paruošti skirtingos temperatūros ir konsistencijos pieną ir supilti jį reikiamu eiliškumu taip pagaminant norimą kavos gėrimą;
  • Leidžia sukurti ir išsaugoti naujus receptus;
  • Gali būti valdomi nuotoliniu būdu, t.y. mobiliąją programėle, kas suteikia išskirtinį komfortą.

Svarbu pastebėti, kad šiuo metu galima rasti įvairiausių gamintojų automatinių kavos aparatų, tačiau ieškantiems išskirtinės kokybės ją siūlo JURA kavos aparatai, kurie neretai laikomi rinkos favoritais. Šių kavos aparatų pasirinkimas namams – itin gausus, tad visi gali rasti tai, ko ieško. Žinoma, kiti gamintojai taip pat turi ką pasiūlyti, tad prieš įsigydami kavos aparatą, pasidomėkite ne tik jo funkcionalumu, bet ir gamintoju.

Norintiems mėgautis ir kava, ir ruošimo procesu

Tie, kurie namuose nori mėgautis ne tik gardžia kava, bet ir kavos ruošimo procesu turėtų rinktis pusiau automatinį kavos aparatą. Derėtų pastebėti, kad šie kavos aparatai pasižymi kompaktiškumu, gan mažomis elektros sąnaudomis, o kai kuriuose dėl patogumo netgi yra integruotas kavos malūnėlis. Šiandien pusiau automatinių kavos aparatų namams pasirinkimas – labai didelis. Tačiau jei esate dar tik pradedantis namų barista, derėtų atkreipti dėmesį į De’Longhi pusiau automatinius kavos aparatus. Šio gamintojo kavos aparatais nesunku naudotis, tad lengvai perprasite įvairios kavos gaminimo subtilybes. Be to, pasigaminsite ne tik gardžią kavą, bet ir būsite užtikrinti kavos aparato patikimumu bei kokybe. Svarbiausia žinoti, kad pasirinkus bet kokį pusiau automatinį kavos aparatą turėsite paskirti šiek tiek laiko mokymuisi tam, kad vėliau kasdien namuose galėtumėte mėgautis kava, kuri niekuo nenusileis kavai restorane.

Asociatyvi Pexels.com nuotrauka

Vertinantiems greitį ir patogumą

Vertinantys patogumą, namuose neturintys daug vietos ir norintys greitai ir paprastai išgerti puodelį gardžios kavos turėtų savo žvilgsnius nukreipti į kapsulinius, tabletinius ar pagalvėlinius kavos aparatus.

  • Kapsuliniai kavos aparatai idealiai tinka visuomet skubantiems. Šie kavos aparatai išsiskiria tuo, jog neužima daug vietos, nereikalauja didelių investicijų, o jais naudotis labai lengva bei paprasta. Kapsuliniai kavos aparatai itin mėgstami dėl to, jog kaskart leidžia gaminti vis kitokio skonio kavą. Derėtų žinoti ir tai, kad jei savo namams pasirinksite kapsulinį kavos aparatą, jo priežiūra neatims daug laiko ir tikrai atrasite jam tinkamą vietą, nes stilingas ir kompaktiškas dizainas puikiai tiks bet kurioje erdvėje.
  • Tabletiniai kavos aparatai dėl savo funkcionalumo yra labai panašūs į kapsulinius. Pagrindinis skirtumas – kava ruošiama iš kavos tablečių. Tokio tipo aparatą turėtų įsigyti žmonės, kuriems svarbus patogumas bei greitas rezultatas, nereikalaujantis daug pastangų bei priežiūros. Svarbu žinoti, kad tabletiniai kavos aparatai pasižymi inovatyvumu – dauguma modelių pastoviai atnaujinami ir gali būti naudojami net be tiesioginio kontakto su elektra. Be to, šie kavos aparatai išsiskiria dydžių ir dizainų įvairove, tad lengvai atrasite tinkamiausią savo namams.
  • Pagalvėliniai kavos aparatai yra vienas praktiškiausių pasirinkimų, nes skani kava su tiršta puta bus paruošta vos vienu mygtuko paspaudimu. Ruošiant kavą su tokio tipo aparatu naudojamos specialios kavos pagalvėlės, o pats ruošimo procesas – labai paprastas, todėl pagalvėliniai kavos aparatai puikiai tinka žmonėms, neturintiems ypatingų baristos įgūdžių, bet norintiems namuose mėgautis profesionaliai pagaminta kava. Derėtų akcentuoti, kad už šio tipo aparato išradimą kavos mėgėjai turėtų būti dėkingi Philips, kurie pirmieji pasauliui pristatė pagalvėlinį kavos virimo aparatą. Tad nenuostabu, kad Philips pagalvėliniai kavos aparatai išsiskiria kokybe, o jais pagaminta kava – nepriekaištingu skoniu.

Tikrų skonių mėgėjams

Jei esate juodos kavos gerbėjai ir norite kasdien mėgautis švelniu bei turtingu kavos skoniu, tuomet jums reikalinga filtrinė kavavirė. Pagrindinis filtrinių kavavirių privalumas yra tas, jog jos leidžia pajusti tikrą kavos skonį ir kokybę be kavos tirščių. Svarbu pastebėti, kad su filtriniais kavos aparatais galima naudoti bet kokią maltą kavą, tačiau ji turi būti kokybiška ir šviežia. Tad pasirinkus filtrinę kavavirę rekomenduojama naudotis ir kavamale.

Turtingas bei tikras kavos skonis nėra vienintelis filtrinės kavavirės privalumas. Reikia žinoti, kad šiuos kavinukus lengva prižiūrėti, jie yra patogūs, kompaktiški ir gamina didelį kiekį kavos, kas leidžia pasimėgauti didesniu kavos puodeliu arba vienu kartu pagaminti kavos ne tik sau, bet ir kitiems šeimos nariams. Šiuo metu rinkoje galite rasti įvairių dydžių, talpų bei dizainų kavavires, tad išsirinkti pagal savo poreikius nebus sunku.

Devynis kartus pagalvok, o dešimtą pirk

Lietuvių liaudies išmintis byloja: devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk. Kalbant apie kavos aparato pasirinkimą derėtų pasakyti: devynis kartus pagalvok, o dešimtą pirk. Svarbu įsiminti, kad tik tinkamai įvertinus savo poreikius, susipažinus su įvairiomis kavos aparatų funkcijomis, skirtingais tipais bei gamintojais įsigysite sau ir savo namams labiausiai tinkantį kavos aparatą.

PR

Naujienos iš interneto