Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kaip derinti užuolaidas skirtingo stiliaus interjeruose?

Kaip derinti užuolaidas skirtingo stiliaus interjeruose?

Kaip derinti užuolaidas skirtingo stiliaus interjeruose?

Užuolaidos, be abejonės, yra viena iš pagrindinių interjero detalių. Jos pasižymi išskirtine estetika, todėl suteikia erdvei daugiau patrauklumo. Nenuostabu, kodėl tai vienas iš populiariausių būdų langams uždengti. Audinių tipų, spalvų ir raštų gausa leidžia užuolaidas lengvai derinti skirtingų stilių interjeruose. Vis dėlto kokius esminius šio proceso aspektus verta žinoti siekiant optimalaus rezultato?

Klasika – ten, kur persipina prabanga ir subtilumas

Užuolaidos internetu itin dažnai naudojamos klasikiniame interjere. Šios langų uždangos kuo puikiausiai tinka tiek svetainėje, tiek miegamajame, tiek darbo kambaryje. Tinkamai parinkus ir priderinus jų audinį, galima išgauti nepriekaištingą rezultatą. Įprastai klasikinio stiliaus erdvėje vyrauja simetriškumas, tiesios ir aiškios linijos. Joje stengiamasi išlaikyti proporcijas, naudojama nemažai prabangių įvaizdžio detalių.

Pastelinės spalvos, tokios kaip gelsva ar smėlinė, derinamos su auksiniais ir natūralios medienos akcentais. Kambario įvaizdis dažnai papildomas ir tamsesniais tonais, pavyzdžiui, žaliais ar mėlynais. Siekiant visapusiško išpildymo, naudojami prabangūs audiniai, kurie labai tinka ir užuolaidoms.

Klasikinio stiliaus interjere ypač tinka dryžuotos arba kitais dekoratyviniais raštais puoštos langų uždangos. Priklausomai nuo kambario paskirties, galima pasirinkti atitinkamo tankio audinį. Pavyzdžiui, miegamajame, kur reikalinga patikima apsauga nuo saulės, rekomenduojamos storesnės užuolaidos internetu. Jos efektyviai sulaiko iš lauko sklindančią šviesą ir suteikia privatumo. Todėl galima netrikdomai mėgautis poilsiu. Jei ir jus domina tokios langų uždangos, spauskite ant nuorodos ir sužinokite apie jas daugiau.

Šiuolaikiškas įvaizdis su minimalizmo atspindžiais

Šio stiliaus interjere dominuoja neutralūs, juodi ir balti tonai, derinami su ryškiaspalviais akcentais. Dažniausiai tai įvairūs tekstilės gaminiai ir aksesuarai. Naudojant juos laikomasi minimalizmo principų, todėl išvengiama chaoso ir netvarkos. Skoningas pasirinkimas tokio stiliaus interjere galėtų būti vienspalvės arba nesudėtingais raštais puoštos langų uždangos.

Priklausomai nuo kambario paskirties, galima rinktis ilgesnes arba trumpesnes užuolaidas. Pastarosios yra praktiškas pasirinkimas vaikų ar darbo kambaryje. Kaip sufleruoja pats pavadinimas, šiame interjero stiliuje gausu šiuolaikiškų sprendimų. Jie galimi ir uždengiant langus. Lengvo audinio dienines užuolaidas paprasta derinti su roletais, žaliuzėmis arba romanetėmis. Tiek viena, tiek kita priemonė veiksmingai apsaugo nuo saulės ir suteikia namų erdvei daugiau privatumo.

Eklektika – ryški ir spalvinga

Joje atsispindi geriausios įvairių interjero stilių savybės. Tačiau norint sukurti stilingai atrodančią erdvę svarbu nepersistengti. Subtilus kontrastingų detalių naudojimas leidžia įsivyrauti harmonijai. Eklektiškame interjere netrūksta ryškių spalvų. Todėl citrusinių tonų užuolaidos internetu gali būti išties puikus pasirinkimas. Tam, kad kambarys neatrodytų pernelyg margas, patariama jas derinti su neutralesniais akcentais, pavyzdžiui, pilkų atspalvių dekoratyvinėmis pagalvėlėmis.

Prie tokio įvaizdžio tinka metalizuotais siūlais papildytos langų uždangos. Jos pasižymi patraukliu blizgesiu, todėl suteikia kambariui daugiau prabangos. Jei interjere vyrauja vienspalvės detalės, jame galima priderinti įvairios stilistikos raštais dekoruotas naktines užuolaidas.

Kontrastui išgauti ypač tinka neįprastų tekstūrų audiniai. Pavyzdžiui, prie minkštų sėdimųjų baldų su švelniais apmušalais patariama panaudoti šiurkštesnės medžiagos užuolaidas. Taip gali būti išgaunamas tobulai į eklektiško stiliaus erdvę įsiliejantis derinys. Platus audinių pasirinkimas leidžia atrasti asmeniškai patraukliausią sprendimą net ir patiems išrankiausiems.

Tai tik keletas iš pavyzdžių, kaip galima derinti užuolaidas skirtingo stiliaus interjeruose. Gerai apgalvotos įvaizdžio detalės padeda sukurti ne tik stilingai atrodančią, bet ir patogią namų aplinką. Galbūt jūs jau seniai svajojate apie tokią? Įgyvendinkite tai pasitelkdami funkcionalias estetiškos išvaizdos langų uždangas internetu. Mėgaukitės aukščiausios klasės poilsiu su kartu visa šeima.