Ką verta žinoti apie plyteles ir jų klijavimą?

Ką verta žinoti apie plyteles ir jų klijavimą?

Plytelių esama visokių – keramikinių, akmens, akmens masės ir plastikinių. Vienos yra skirtos grindų dangai, kitos sienoms. Jos naudojamos ne tik vonios kambaryje, virtuvėje, bet ir svetainės dekorui, židinio apdailai ir kt.

Kuo skiriasi sienų ir grindų plytelių fizinės savybės?

Jei plyteles naudojate ir sienoms, ir grindims, tai pirmiausiai jomis reikia išklijuoti sienas, o po tau jau ir grindis. Ant sienos pamatuojama vieta, kur turėtų prasidėti pirmoji sveikų plytelių eilė, nuo jos pradedama klijuoti link viršaus. Apatinė eilė baigiama klijuoti tada, kai suklijuotos grindų plytelės. Sienų plytelių nepatariama klijuoti ant grindų, nes jų glazūra yra silpnesnė, todėl greitai nudiltų. Be to, sienų plytelės yra mažiau nei grindų.

Dėl kokių priežasčių pasikeičia plytelių spalva?

Dažnai nutinka taip, kad pasikeičia plytelių spalva. Nors įprastai visų rūšių plytelės yra pakankamai atsparios ultravioletiniams saulės spinduliams, jų spalva  gali nežymiai pasikeisti tada, kai jos yra smarkiai nudėvimos, retokai valomos, todėl atsiradę nešvarumai pridengia spalvas.

Kaip įsigyti plytelių tiek, kiek jų iš tikrųjų reikia?

Kai nusprendžiate pirkti plyteles namų grindų dangai ar sienų apdailai, natūraliai kyla klausimas: kaip apskaičiuoti plytelių kiekį? Anot apdailos specialistų, tai padaryti yra labai lengva. Pirmiausiai reikia kuo tiksliau išmatuoti patalpos sienų arba grindų plotą. Matuodami grindis ir sienas, atidžiai įvertinkite šiuos duomenis – plotį, ilgį, sienų aukštį, atskirai fiksuodami langų ir durų angų išmatavimus.

Taip pat reikia turėti omenyje ir plytelių klijavimo būdą. Pavyzdžiui, jei jas klijuosite eglute, plytelių reikės kur kas daugiau, nei klijuojant paprastai. Todėl jei klosite plyteles įmantriau, plytelių plotą, lygindami su apskaičiuotu namų plokštumų plotu, padidinkite bent dešimčia procentų, kad nepritrūktumėte plytelių atsargų.

Kodėl plytelių kiekį reikia skaičiuoti tik tada, kai jau esate pasirinkę konkrečias plyteles?

Plytelių kiekį skaičiuojame tik po to, kai esame jas konkrečiai išsirinkę, nes kiekviena plytelių partija skiriasi nuo kitų savo spalviniu tonu ir kalibru. O jeigu jūs būsite netiksliai išmatavę namų plokštumas, paskui, jei pritrūksite plytelių, galite tokių pat neberasti parduotuvėje, nes skiriasi jų spalvos tonas, gal net pats dydis ir storis.

PR

Naujienos iš interneto