Ką reikia žinoti apie namo energinio naudingumo sertifikavimą?

Ką reikia žinoti apie namo energinio naudingumo sertifikavimą?

Siekimas gerinti energijos vartojimo efektyvumą yra viena pagrindinių tendencijų – pvz. modernios statybos. Šiuolaikinės medžiagos ir projektavimo metodai reiškia, kad energijos suvartojimas pastatuose yra kelis kartus mažesnis nei prieš keliolika metų. Jų energijos suvartojimo lygio patvirtinimas yra vadinamasis pastato energinio naudingumo sertifikatas.

Kada būtina rengti pastato energinio naudingumo sertifikatą?

Ekologija yra labai svarbi kuriant aplinką, kurioje gyvens ateities kartos. Svarbu apriboti teršalų išmetimą į atmosferą, o tai palengvina elektros energijos iš įprastų šaltinių suvartojimo mažinimas. Plėtojasi energiją taupančių ir pasyvių namų statyba. Norint sužinoti, kiek namui reikia elektros energijos šildymui, elektros prietaisams maitinti ar buitiniam vandeniui šildyti, reikia pasidaryti jo energetinį sertifikatą. Pateikiame daugiau informacijos apie tai.

Kas yra pastato energinis sertifikatas?

Energijos sertifikatas namui arba energetinis pastato sertifikatas dar vadinamas energetiniu sertifikatu arba pasu. Tai dokumentas, kuriame nurodomas energijos kiekis, kurį pastatas sunaudoja per metus. Tai pastato duomenų ir energetinių rodiklių rinkinys, skirtas įvertinti pastato energijos poreikį.

Norint išduoti tokį sertifikatą, būtina parengti pastato energetinę ataskaitą, kurioje įvertinama energijos tiekimo sistemos kokybė ir joje naudojamų sprendimų efektyvumas.

Kiek kainuoja pastato energinis sertifikatas?

Vieno mokesčio už energetinio sertifikato parengimą nėra. Kaina čia priklauso nuo kelių kintamųjų:

  • pastato dydis ir paskirtis – buto energinį sertifikatą parengti bus pigiau nei namui,
  • išorinių ir vidinių pertvarų statyba,
  • pastato korpuso sudėtingumo laipsnis,
  • taikomi įrengimai,
  • techninės dokumentacijos prieinamumas,

Koks pastato energinio sertifikato rengimo tikslas?

Nauji reglamentai buvo įvesti siekiant apsaugoti užterštą aplinką mažinant pastatuose sunaudojamos energijos kiekį. Viskas apie energijos suvartojimą, reikalingą namui šildyti ar apšviesti, optimizuoti. Todėl kiekvienas nekilnojamojo turto savininkas, taip pat butą parduodantis ar nuomojantis asmuo turėtų turėti sertifikatą su informacija apie pastato energijos poreikį.

Kaip atliekami skaičiavimai?

Atliekant skaičiavimus, pirmiausia atsižvelgiama į turto konstrukcijos parametrus ir jo apšiltinimo būdą, o tada skaičiuojama energija. Gautas rezultatas, išreikštas kWh/kv m/metus, yra pagrindas kvalifikuojant turtą į atitinkamą klasę nuo A iki G. Principas paprastas ir jau žinomas iš buitinės technikos: kuo aukštesnė klasė, tuo mažesnės energijos sąnaudos.

PR

Naujienos iš interneto