Ką reikėtų žinoti prieš pradedant užsidirbti iš pinigų skolinimo

Ką reikėtų žinoti prieš pradedant užsidirbti iš pinigų skolinimo

Skolos ne tik imamos, bet ir suteikiamos privačių asmenų. Kai žmogus turi kažkiek atliekamų pinigų, visai natūralu, jog jam norisi, kad tie pinigai dirbtų ir uždirbtų. Tuomet skolinama su palūkanomis.  Šiandien toks uždarbis tampa vis populiaresnis.

Pinigų skolinimas pasirašant paskolos sutartį

Paskola iki 600 eurų dažnai skolinama sudarant žodinę sutartį. Be abejonės, visuomet kyla rizika, jog pinigų neatgausite. Tuomet net ir skolinant nedidelę sumą galima pasirašyti skolą raštu. Jame turi būti užfiksuota, ar pinigų skolinimas vyksta grynais pinigais, ar bus atliktas banko pavedimas. Jei pinigų skolinimas už procentus vyksta grynais pinigais – kokioje vietoje sutartu laiku skola bus grąžinta.

Paskola nuo 600 eurų paprastai sudaroma raštu. Kai paskolos suma viršija 3000 eurų tuomet sutartis turi būti tvirtinama ir pas notarą. Jo pareiga ne tik teisingai sutvarkyti dokumentus, bet ir teisingai išaiškinti tiek kreditoriui, kai skolintojui jų pareigas bei teises.

Kaip vyksta skolų pirkimas?

Skolų pirkimas – procesas, kuris paprastai patikimas profesionalams. Profesionalams labai dažnai užsakomas ir skolų pardavimas. Čia jau skolininko noras. Skolų išieškojimas tokiais atvejais vyksta greičiau ir sklandžiau. Tereikia pasirašyti skolos perleidimo aktą, pateikti skolos dokumentus, o profesionalai kreditoriui priklausančius pinigus atgaus kiek įmanoma greičiau.

Skolų pirkimas paprastai vyksta dviem būdais: iš karto sumokant ir mokėjimą atidedant. Pirmasis atvejis bus idealus, kai kreditorius nori tuoj pat atgauti pinigus. Tereikia pasirašyti skolos perleidimo aktą, pateikti skolos dokumentus, o profesionalai kreditoriui priklausančius pinigus atgaus kiek įmanoma greičiau. Pardavus skolą kreditorių su skolininku nesies jokie teisiniai santykiai. Kreditoriui svarbu atgauti pinigus, o taikant šį būdą   per numatytą terminą kreditoriui sumokama sutarta skolos suma.

Antras būdas labai priklauso nuo to, kaip skolininkas yra pasiruošęs bendradarbiauti. Šio proceso metu yra patvirtinamas skolos pardavimo pasiūlymas, sutariama jo kaina. Tik  tuomet vykdomas skolos išieškojimas ikiteisminiu ar teisminiu keliu. Pardavusiam skolininkui visai nereikia rūpintis teisiniais klausimais. Tą daro skolą nupirkusi pusė. Reikia žinoti vieną – kad sutarta pardavimo sutartyje kaina bus sumokama tik tuomet, kai bus išieškota dalis arba visa skola.

Šiek tiek apie skolos pardavimą

Skolos pardavimas – tai toks procesas, kai  kitam asmeniui perleidžiama reikalavimo teisė  sumokėti skolą. Paprastai tokiu atveju kreipiamasi į profesionalias skolų išieškojimo įmones. Skolų pardavimas paprastai vykdomas, kai yra aiški situacija, kad skolos atgauti nepavyks.  Verta žinoti vieną niuansą – skolų išieškojimo bendrovės atkreips dėmesį į paties skolininko finansinę padėtį ir tik tuomet pasiūlys jums geriausią įmanomą variantą.

Skolos pardavimo procese reikia turėti pasirašytą skolos sutartį, sąskaitą faktūrą ar teismo nutarimą.  Blogiausiu atveju gali būti  ant paprasto lapo parašyta neprofesionali sutartis apie įvykusį skolinimo procesą. Tačiau nereikia išsigąsti. Skolos pardavimo procesui pradėti visai nereikalingas skolininko sutikimas.

Kaip surašoma pinigų skolinimo sutartis?

Paskolos sutartis – tai raštiškas susitarimas tarp paskolos davėjo ir paskolos gavėjo, kuriuo paskolos davėjas perduoda paskolos gavėjo nuosavybėn pinigus. Tuo tarpu,  paskolos gavėjas įsipareigoja grąžinti jam perduotą pinigų sumą, kartu su priskaičiuotomis palūkanomis.

Reikia žinoti, jog kiekvienoje situacijoje paskolos sutartis gali skirtis. Sutarties turinys ir punktai priklauso  nuo aplinkybių, kuriomis sutartis bus naudojama. Visgi, visos paskolos sutartys privalo turėti esmines sutarties sąlygas.  Kitaip pati prarastų savo prasmę. Sutartyje įvardijami tokie aspektai:

  • Paskolos sutarties objektas;
  • palūkanos;
  • paskolos grąžinimo tvarkas;
  • delspinigiai ir baudos.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.