Ką privalote žinote, jei žiemą tenka palikti dviratį lauke?

Ką privalote žinote, jei žiemą tenka palikti dviratį lauke?

Važinėjimas dviračiu žiemą gali būti saugus ir teikti daug džiaugsmo, tačiau tenka papildomai pasirūpinti kai kuriais dalykais. Vienas iš jų – kaip išvengti nemalonių staigmenų, jei kuriam laikui tenka dviratį palikti lauke žiemos metu?

Pavyzdžiui, sustojate trumpam prie parduotuvės, bibliotekos, atvykstate susitikti kavinėje su verslo partneriu arba draugu. Galbūt, kasdien važinėjate dviračiu į darbą ir čia nėra kitos išeities, kaip dviratį per dieną palikti lauke. Tokiais atvejais, yra keli dalykai, kurie kartais nutinka ir tai apkartina dviratininkų gyvenimą. Kokie tie dalykai yra ir kaip nuo jų apsidrausti?

Daugiau patarimų kaip prižiūrėti dviratį žiemą rasite čia

Patarimais dalinasi Velonova.lt ekspertai.

Užšalusi dviračio spyna

Palikote dviratį lauke, užrakinote su spyna, o grįžus, negalite dviračio spynos atrakinti?

Kad išvengtumėt tokių situacijų, dviračio spyną būtina reguliariai sutepti – tam galite naudoti DW40. Kaskart, grįžę po pasivažinėjimo, pašalinkite sniegą, ledą ar vandenį ne tik nuo dviračio – nepamirškite ir spynos. Laikas nuo laiko, spyną reikia paprasčiausiai išvalyti – viduje susikaupęs purvas pritraukia drėgmę, o temperatūrai nukritus žemiau nulio, ji virs ledu.

Jei spyna užšalo, patrinkite spynos skylutę rankų dezinfekavimo skysčiu arba kitu skysčiu, kurio sudėtyje yra alkoholio, pašildykite žiebtuvėlio ar degtukų pagalba. Galite žiebtuvėlio arba degtukų pagalba pašildyti raktą, prieš kišdami jį į spyną. Jei turite galimybę, pasinaudoti plaukų džiovintuvu – nukreipkite šilto oro srovę į užšalusią spynos angą.

Jei naudojate karštą vandenį, turėkite omeny vieną dalyką – tam kartui spyna atsirakins, bet tačiau joje likęs vanduo gali ir vėl užšalti. Rekomenduojame naudoti šį metodą tik tada, kai esate pakeliui į namus, o dviratį paliksite sausame, šiltame garaže.

Jei dažnai važinėjate žiemos metu dažnai važinėjate dviračiu, rinkitės spynas su „dangteliu“ – žinote tą nedidelę užsklandą, dengiančią spynos angą? Ji apsaugo spyną, kad į vidų nepatektų sniegas, purvas bei vanduo.

Drėgmė ant dviračio

Kartais žmonės, ilgesniam laikui palikdami dviratį lauke, nori jį apsaugoti nuo aplinkos poveikio, ir užmeta ant viršaus kokį nors seną pleduką ar neperšlampamo audinio gabalą. Dažnai nutinka, kad nuo nevykusių bandymų, susidaro šiltnamio efektas, ir ant dviračio kaupiasi drėgmė – ji skatina korozijos atsiradimą ir yra dviračiui pavojingesnė nei šaltis ar sniegas.

Je norite iš tiesų apsaugoti dviratį – įsigykite specialiai tam skirtą dviračio užvalkalą. Jie yra pasiūti iš ypatingos medžiagos, kuri neleidžia kauptis kondensatui. Kai kurie užvalkalai turi ventiliacines angas, skirtas tam, kad po užvalkalu nesikauptų drėgmė, o dviratis būtų visapusiškai apsaugotas.

Rūdys ant rėmo

Jei pavasarį ant rėmo atsiranda rūdžių požymiai, daugelis dviratininkų atsidūsta – kalta žiema. Tačiau dažnai kaltas tik pačių dviratininkų neapdairumas. Nepamirškite dviračio rėmo reguliariai nupoliruoti, tai padės apsaugoti rėmą nuo sniego, druskų, purvo ir drėgmės, ir tuo pačiu nuo korozijos. Naudokite kokybiškas medžiagas, patikimus gamintojus, kurie žino gero dviračio vertę, todėl siūlo vartotojams tik aukščiausios kokybės dviračių priežiūros produktus.

Jei trumpam užsukote į namus arba pas draugus, neskubėkite dviračio varyti į vidų – tirpstantis sniegas ir drėgmė padarys jam kur kas daugiau žalos, nei šaltis. Nors ilgalaikėje perspektyvoje, žiemą dviračio lauke laikyti nerekomenduojama, tačiau tokiems trumpiems sustojimams ši taisyklė negalioja. Čia yra priešingai – verčiau palikite dviratį lauke.

Netikėtai nusėdę baterijos

Jei žiemą paliekate dviratį ilgesniam laikui šaltame ore, kiekvienu atveju apsvarstykite – galbūt verta pasiimti su savimi visus elektroninius prietaisus ir visas baterijas, įskaitant e-dviračio akumuliatorių? Net ir tuo atveju, jei dviratį paliekate griežtai saugomoje teritorijoje, o dėl jo saugumo nėra nei mažiausių abejonių.

Problema yra kita – šaltyje, baterijos greičiau nusėda, o jūs rizikuojate likti su neveikiančiais elektroniniais prietaisais. Šaltis ir drėgmė kenkia baterijoms, jos gali surūdyti bei, kasdieniškai kalbant, „išvarvėti.“

Prišalusi gertuvė ir ledinis vanduo

Nereikia būti dideliu fizikos žinovu– visi supranta, kad gertuvė gali prišalti prie laikiklio, o vanduo, jei nepavirs į ledą, tai smarkiai atvės ir jį gerti nebus malonu. Tačiau dviratininkai kartais apie tai tiesiog pamiršta. Čia paprasčiausias priminimas – palikdami dviratį lauke šaltyje, pasiimkite gertuvę su savimi.

Važinėdami žiemos metu, įsigykite termoizoliacinę gertuvę. Tokioje gertuvėje, vanduo gertuvėje ilgiau išliks įprastinės kambario temperatūros, t.y. toks, kokį jūs įpratę gerti.

Nėra blogų orų – yra orai, kuriems esame nepasiruošę

Žiema dviratininkams reiškia tam tikrus iššūkius, bet šie iššūkiai nesunkiai įveikiami. Jums tereikia įsiminti pagrindines taisykles ir susiformuoti atitinkamus įpročius. Esame tikri – po pirmos žiemos, šie įpročiai taps jums savaime suprantamu, pusiau automatizuotu elgesio modeliu ir tikrai neteks skųstis dėl staiga nusėdusių baterijų, užšalusios spynos ar kitų dalykų.

PR

Naujienos iš interneto