Pagrindinis puslapis Reklama „Juodasis penktadienis“: kaip jis prasidėjo, įgavo populiarumą bei tapo visuotinio dėmesio sulaukusiu kasmetiniu reiškiniu?

„Juodasis penktadienis“: kaip jis prasidėjo, įgavo populiarumą bei tapo visuotinio dėmesio sulaukusiu kasmetiniu reiškiniu?

„Juodasis penktadienis“: kaip jis prasidėjo, įgavo populiarumą bei tapo visuotinio dėmesio sulaukusiu kasmetiniu reiškiniu?

Apsipirkimas. Asociatyvi pexels.com nuotr.

PR

Pradedant baldais, automobiliais ir baigiant buitine technika – geriausias laikas aptikti naudingą finansinį sandorį yra juodasis penktadienis. Ateinant apsipirkti, rasti geriausius pasiūlymus yra nuostabus jausmas. Nors šiuo metu ekonomika įnirtingai kovoja, idant išliktų stabili, visgi juodojo penktadienio populiarumas vis labiau vartotojiškame pasaulyje išlieka stebėtinai aukštame lygmenyje. Juodasis penktadienis yra itin populiarus laikas, kuris leidžia pirkėjams pasinaudoti vietinių įmonių siūlomais sandoriais, lemiančiais dideles nuolaidas bei tvirtą kainų mažinimą.

Kas yra juodasis penktadienis?

                      Juodasis penktadienis dažnai būna pati aktyviausia apsipirkimo diena per metus, kuri pažymi startą į Kalėdinį apsipirkimų sezoną. Šis sezonas yra labai svarbus ekonomikai, ypač kai kuriems mažmenininkams, pavyzdžiui, juvelyrams ar žaislų parduotuvėms. Deja, dėl pandemijos COVID-19, 2020 m. apsipirkimo sezonas gali atrodyti kardinaliai kitoks nei, pavyzdžiui, praėjusiais metais. Tačiau dalis pirkėjų per juodąjį penktadienį vis tiek gali sau leisti išleisti daugiau pinigų, nes dėl vyraujančios ekonominės situacijos, savo asmeninių atostogų metu nekeliaus ir tokiu būdu atidės dalį biudžeto kitiems pirkiniams.

 

Kuriame JAV mieste atsirado terminas „Juodasis penktadienis“?

                      Terminas „Juodasis penktadienis“ atsirado Filadelfijoje. Šiai dienai buvo suteiktas toks pavadinimas, nes tai laikas, kai parduotuvės „pereina į juodąją erdvę“, vadinasi, jos turi pakankamai pinigų, kad padengtų savo išlaidas, kartu mažindamos kainas. Nuo 2014 m. šis terminas vis labiau siejamas su didžiuliu apsipirkimo renginiu. Juodasis penktadienis, tarp pirkėjų gerai žinomas kaip vertingų sandorių diena, iš JAV atkeliavo nuo XXI amžiaus pradžios. Ši siautulingo apsipirkimo idėja yra taip pasklidusi po pasaulį, jog sumažintų kainų viliojimo metodais naudojasi jau daugelis pasaulio šalių prekybininkų.

Juodojo penktadienio reiškinys: kodėl jis tapo toks populiarus?

         Nors šių dienų juodasis penktadienis vis dar primena itin chaotišką susibūrimą miesto centre, visgi dėka įdiegtų išmaniųjų technologijų, vartotojai vis dažniau renkasi galimybę apsipirkti internetu. Nenorėdami ankstyvą rudens rytą laukti niekada nesibaigiančioje eilėje, pirkėjai yra lygiai taip pat linkę (jei ne labiau) pirkti daiktus namuose išmaniaisiais telefonais ar nešiojamaisiais kompiuteriais, nei, pavyzdžiui, važiuoti į artimiausią prekybos centrą ar didelę parduotuvę.

                      Labiausiai perkamos prekės yra elektronika ir populiarūs žaislai, nes jiems įprastai taikoma gana didelė nuolaida. Tačiau kainos iš esmės yra mažinamos viskam, pradedant namų interjero detalėmis ir baigiant drabužiais. Dauguma didžiųjų mažmenininkų iš anksto internete skelbia juodojo penktadienio pasiūlymus, kad vartotojams būtų suteikta pakankamai laiko sužinoti apie pardavimus, tačiau kita dalis prekybininkų laukia paskutinės akimirkos.

Kada šiemet vyksta juodasis penktadienis?

                      Pagal griežtą apibrėžimą juodasis penktadienis visada yra ketvirtasis lapkričio penktadienis. Šiemet oficiali juodojo išpardavimo diena yra lapkričio 27 d. Tačiau kiekviena parduotuvė turi savo vidaus politiką bei taisykles, kuriomis vadovaudamasi priima sprendimą, kada skelbti (arba neskelbti) juodojo penktadienio išpardavimus. Daugelis parduotuvių pateikia išsamią informaciją apie savo parduodamas prekes prieš dieną ar savaitę, todėl yra daugybė būdų, kaip susidaryti geriausių asmeninių pasiūlymų sąrašą su tikslia apsipirkinėjimo data. Visgi geriausia iš anksto žinoti, ką konkrečiai norite įsigyti, prieš prasidedant išpardavimui, kad išvengtumėte nereikalingų išlaidų.

Apsipirkinėjimo įpročiai ir biudžeto įvertinimas

                      Norint iš tikrųjų sutaupyti pinigų, turite susidaryti planą. Nesvarbu, ar planas egzistuoja tik mūsų galvose, ar visgi turime konkretų sąrašą, patartina iš anksto žinoti, ką norime pirkti ir kokią maksimalią sumą galime išleisti. Nors kiekvieno žmogaus sąrašas atrodys skirtingai, visgi kaina, kurią pageidaujame mokėti, įprastai apima jau oficialią kainą prekyboje, kuri nėra  didesnė už mūsų numatytą. Apsipirkinėjimo metu patartina atkreipti dėmesį į produktus, kuriuos reguliariai naudojate, jog ilgainiui jų tiesiog nepritrūktumėte. Taip pat reikėtų nepamiršti tų daiktų, kuriuos gali tekti greitai pakeisti bei tų, kuriuos svarstoma pirkti ateityje, jei šiuo metu jie siūlomi su didele nuolaida.

Naujienos iš interneto