Įkrovimo stotelės įrengimas: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Įkrovimo stotelės įrengimas: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Elektromobiliai rinkoje vis labiau populiarėja, tad auga ir įkrovimo stotelių poreikis. Tokios įkrovimo stotelės įrengimas namuose yra patogiausias sprendimas, užtikrinantis patogumą elektromobilių vairuotojams.

Daugelis mano, kad tokios įrangos pirkimas yra labai sudėtingas, bet iš tikrųjų ją galima įsigyti ir internetu. Svarbiausia žinoti, į kokius parametrus atkreipti dėmesį.

Kokio galingumo įkrovimo stotelę rinktis?

Reikia pripažinti, kad įkrovimo stotelės galingumas yra vienas svarbiausių kriterijų. Jei ieškote patikimo ir patogaus sprendimo, verta rinktis galingesnę įrangą. Per mažo galingumo įkrovimo stotelės galingumas gali neatitikti jūsų poreikių, pavyzdžiui, elektromobilis krausis pernelyg ilgai, o tai apsunkins jo eksploataciją. Iš esmės galingesnė stotelė reiškia spartesnį įkrovimą, tad jei galimybės leidžia (pirmiausia, pasidomėkite savo elektros įvado galingumu), verta rinktis galingesnę įrangą.

Rinkoje siūlomos įkrovimo stotelės yra skirstomos į lėto, vidutinio ir greito įkrovimo. Greitas įkrovimas yra pageidaujamas daugelio, tačiau prie pirkdami įrangą, turite įsitikinti, kokio galingumo įkrovimo stotelė tinka jūsų automobiliui ir namams (pasidomėkite elektros įvado galingumu).

Ar verta mokėti brangiau?

Renkantis įkrovimo įrangą, kainai tenka svarbus vaidmuo. Daugeliui kyla klausimas, ar tikrai verta mokėti brangiau ir kas lemia įkrovimo įrangos kainą. Reikia pastebėti, kad kainai bene daugiausiai įtakos turi įkrovimo stotelės galingumas, o taip pat svarbus ir prekių ženklas, gamintojas, naudojamos medžiagos ir kt. Įkrovimo stotelės įrengimas – ilgalaikis sprendimas, tad tikrai verta investuoti kiek daugiau ir įsigyti poreikius atitinkančią įrangą. O bijantiems, kad investicija neatsipirks, jaudintis neverta – tokia įkrovimo įranga yra gana paprasta, o tai reiškia, kad jos tarnavimo laikas tikrai ilgas.

Pigiausios įrangos kaina siekia kelis šimtus eurų, tad tokios įkrovimo stotelės įrengimas nepareikalaus daug išlaidų. Antra vertus, mažai tikėtina, kad ilgas krovimo laikas užtikrins patogumą ir ateityje išties džiaugsitės savo sprendimu. Greito įkrovimo stotelės gali kainuoti net ir keliolika kartų brangiau, tačiau ilgainiui tokia investicija atsipirks ne tik finansine, bet ir patogumo prasme, pavyzdžiui, itin greito krovimo stotelė elektromobilio bateriją iki 80 proc. gali įkrauti per pusvalandį.

Įkrovimo kabelių svarba

Įkrovimo stotelės kabeliai turėtų būti kuo geresnės kokybės, pasižymėti naudingomis savybėmis. Rekomenduojama, kad jie būtų lankstūs ir išlaikytų lankstumą šaltyje, būtų atsparūs išoriniam poveikiui. Taip pat svarbus ir laido ilgis, kuris priklauso nuo to įkrovimo stotelės įrengimo vietos. Laidų pasirinkimas gana platus, tad neturėtų kilti didelių problemų renkantis šį priedą, tačiau viską būtina atsakingai įvertinti.

Taip pat gali praversti ir kiti priedai, pavyzdžiui, specialiai kabeliams skirtas krepšys, stabilumą užtikrinantys stulpai, kištukai, kablių laikikliai… Iš anksto pasirūpinkite viskuo, ko gali prireikti – taip įkrovimo stotelės įrengimas nekels nepatogumų ar didelių iššūkių.

PR

Naujienos iš interneto