Iki šiol vaikams nerašę autoriai priėmė Rašytojų iššūkį ir sukūrė „Vakaro pasakas“ apie Vilnių

Iki šiol vaikams nerašę autoriai priėmė Rašytojų iššūkį ir sukūrė „Vakaro pasakas“ apie Vilnių

Rašytojų iššūkis. LRT iliustracija

Jauniesiems klausytojams skirta LRT RADIJO laida „Vakaro pasaka“ pildosi naujomis Rašytojų iššūkio pasakomis. Net devyni Lietuvos rašytojai, anksčiau niekada nerašę vaikams, priėmė iššūkį ir sukūrė pasakas vaikams, kurios pasakoja apie šiemet 700 metų jubiliejų švenčiantį Vilnių.

 

Pirmąją Rašytojų iššūkio pasaką radijo eteryje klausytojai išgirs jau rugsėjo 16 d., šeštadienį 20.05 val., o visi garso įrašai bus patalpinti portale LRT.lt.

Rašytojų iššūkyje šįkart dalyvavo rašytojai Dovydas Pancerovas, Sandra Bernotaitė, Aistė Kisarauskaitė, Valentinas Klima, Laura Kromalcaitė, Žygimantas Kudirka, Virginija Kulvinskaitė, Indrė Valantinaitė ir Artūras Valionis.

Visi autoriai dar nėra išleidę kūrinių vaikams. Prie projekto prisijungęs iki šiol knygas apie politiką ir karą rašęs Dovydas Pancerovas prisipažįsta, kad kūryba mažiesiems jam nėra labai svetima.

„Namuose esu spaudžiamas parašyti ką nors vaikams. Tiksliau, užrašyti tas istorijas apie Pirščius ir kitus saviems vaikams sukurtus personažus, apie kuriuos pasakoju prieš miegą ar išėjus pasivaikščioti po Vilniaus senamiesčius. Tai va, vieną jau užrašiau. Gal, žiūrėk, bus pirmas žingsnis į vaikišką knygą“, – sako autorius.

Grožinę literatūrą suaugusiems rašanti Virginija Kulvinskaitė neslepia, kad kurti jaunajai kartai nebuvo taip lengva, kaip gali pasirodyti.

„Labai apsidžiaugiau sulaukusi pasiūlymo dalyvauti projekte, nes seniai norėjau parašyti vaikams pasaką ar apsakymą. Man patinka išbandyti naujus žanrus. Tačiau kai pradėjau galvoti apie būsimą tekstą, veikėjus, situacijas, mintyse dėlioti siužetą, apėmė šiokia tokia baimė – sumanymas visai kitoks, nei tai, ką rašiau anksčiau. Žodžiu, tai iš tiesų buvo iššūkis!“, – pasakoja V. Kulvinskaitė.

Antrą kartą surengtam Rašytojų iššūkį šįkart nuspręsta skirti 700 metų Lietuvos sostinės jubiliejui. Todėl kiekviena istorija savaip susijusi su Vilniumi – nuo Antakalnio miškuose atsiradusio vienaragio ar senamiesčio parduotuvėse drabužius besimatuojančių vaiduoklių iki mergaitės, Vilniaus TV bokšte rašančios laišką dirbtiniam intelektui.

„Vilniaus gimtadienis – gera proga mažiesiems Lietuvos gyventojams susipažinti su sostine per magišką garsinių istorijų pasakojimą. Šiuolaikiniams vaikams reikia ne tik senųjų, bet ir šiuolaikinių pasakų bei legendų apie miestą. Dalyvaudami šiame iššūkyje, mano manymu, rašytojai puikiai atliko užduotį. Tikiu, kad ne vienas vaikas, paklausęs šių pasakų, Vilniaus gatvėse dairysis jų herojų“, – pasakoja projekto sumanytoja, LRT vaikų turinio redaktorė Aistė Jūrė.

Rašytojų sukurtas istorijas „Vakaro pasakai“ įgarsino Giedrius Arbačiauskas, Judita Urnikytė, Pijus Narijauskas, Artūras Dubaka, Aida Jurkevičiūtė, Neda Petrauskaitė. Visų įrašų režisierė Inga Tamulevičienė, o garso režisierė Eglė Jarmolavičiūtė.

Rašytojų iššūkiui sukurtas „Vakaro pasakas“ LRT RADIJO klausytojai išgirs rugsėjo 16–24 dienomis po 20 val. žinių, o visus įrašus galės rasti LRT radiotekoje.

 

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.