Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Hialurono injekcijos – pagalba jūsų sąnariams

Hialurono injekcijos – pagalba jūsų sąnariams

Hialurono injekcijos – pagalba jūsų sąnariams

Artritas ir sausgyslių uždegimas yra dažnos problemos visuomenėje. Tiems, kurie fiziškai aktyvūs, nuolat sportuoja ar bėgioja, artritas ir sausgyslių uždegimas gali sukelti skausmą ir patinimą, dėl kurio asmuo toliau nebegali dalyvauti savo mėgstamoje veikloje.

                      Hialurono rūgštis yra natūraliai organizme randama medžiaga. Ji, kartu su kolagenu, yra odos, kremzlių ir kaulų struktūrinė dalis. Paprastai hialurono rūgštį galima rasti maisto papilduose tablečių ar miltelių (skirtų gėrimams ruošti) pavidalu, bet moksliniai duomenys rodo, kad ši medžiaga veikia geriau, jeigu yra suleidžiama tiesiai į sąnarį.

Kaip veikia hialurono rūgštis?

                      Mokslininkai dar nėra visiškai tikri koks tiksliai yra hialurono rūgšties veikimo mechanizmas. Viena teorija teigia, kad hialurono rūgšties gelio injekcija veikia kaip lubrikantas, t. y. sąnarį sutepa, todėl sąnarys veikia sklandžiau. Taip pat, manoma, kad hialurono rūgštis mažina sąnarių uždegimą, taigi tuo pačiu ir sąnarių skausmą bei patinimą. Viena yra aišku – mokslininkai gana tikri, kad hialurono rūgštis pilnai neatkuria pažeistų sąnarių kremzlių.

                       Hialurono rūgštis gali būti didelės molekulinės masės arba mažos molekulinės masės. Paprastai molekulinė masė tiesiog nurodo hialurono rūgšties molekulių masę, t. y. kokio dydžio yra polimeras. Yra keletas diskusijų apie tai, ar didelės ar mažos molekulinės masės hialurono rūgštis yra naudingesnė. Naujausi tyrimai rodo, kad didelės molekulinės masės hialurono rūgštis yra geresnė, jos paprastai prireikia tik vienos injekcijos. Be to, yra patikimų tyrimų duomenų, kad didelės molekulinės masės hialurono rūgštis turi gerą poveikį kelio ir klubo artrito skausmui malšinti.

Kada prireikia šių injekcijų?

                      Dažniausia liga, kuri gydoma hialurono rūgštimi, yra kelio artritas. Tačiau gydomos ir kitos ligos ar sveikatos sutrikimai, įskaitant:

1) Kulkšnies artritas;

2) Klubo artritas;

3) Nykščio artritas;

4) Klubo sąnario artritas.

Vis gi, daugiausia įrodymų dėl teigiamo efekto yra kelio artrito gydymo atveju.

Injekcijų šalutinis poveikis

                      Kaip ir visi vaistai, hialurono rūgšties injekcijos gali sukelti šalutinį poveikį, bet jis pasireiškia ne visiems pacientams. Apie šiuos šalutinius poveikius galite pasitarti su gydytoju. Dažniausi iš visų šalutinių poveikių yra skausmas injekcijos vietoje, skysčių susikaupimas kelyje ir alerginės reakcijos. Paprastai, jei esate alergiškas produktams, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, turėtumėte apie tai informuoti savo gydytoja ir reikalui esant, pasirinkti kitas gydymo priemones.

                      Dažniausiai, po hialurono rūgšties gelio injekcijos, sąnarį reikia pailsinti mažiausiai 48 valandas. Taip pat turėtumėte vengti ilgo stovėjimo ar vaikščiojimo, nes šios veiklos spartina sąnario dilimą.

Dėl šių paslaugų kreipkitės į Clinicin Vilniuje.

PR