Hagos teismo arešto orderis V. Putinui yra ne vien teisinis, bet ir moralinis pareiškimas

 Hagos teismo arešto orderis V. Putinui yra ne vien teisinis, bet ir moralinis pareiškimas

Kovo 20 dieną, Briuselyje, Belgijoje, vyksta ES užsienio reikalų taryba. „Mes nuosekliai siekėme Specialaus Tribunolo tirti karo nusikaltimams Ukrainoje įsteigimo, todėl džiaugiamės Tarptautinio Baudžiamojo teismo išduotu arešto orderiu V. Putinui. Mes siekiame, kad teisiniai procesai pasiektų ne tik šių nusikaltimų vykdytojus, bet ir politiniame lygmenyje esančius žmones“, – prieš prasidedant URT sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras taip pat pažymėjo, kad ES susitarimas dėl bendro amunicijos pirkimo Ukrainai yra labai svarbus politinis signalas ir Ukrainai, ir ginklų pramonei.

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat paragino tarptautinę bendruomenę sankcionuoti „Rosatom”.

Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio atvykimas į susitikimą vaizdo įrašas anglų kalba: https://newsroom.consilium.europa.eu/events/20230320-foreign-affairs-council-march-2023/139276-arrival-and-doorstep-lt-landsbergis-20230320

ES užsienio reikalų ministrai susitikimo metu aptars situaciją Ukrainoje, Rusijos atskaitomybę už padarytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, Juodosios jūros grūdų iniciatyvos pratęsimą ir bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis dėl Rusijos agresijos globalių pasekmių klausimus.

Ministrai taip pat aptars bendradarbiavimo su Tunisu perspektyvas, migracijos srautų iššūkius ir galimą pagalbą šiai šaliai.

urm.lt inform.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.