FIBA 2023 Pasaulio krepšinio čempionato įdomiausi faktai

FIBA 2023 Pasaulio krepšinio čempionato įdomiausi faktai

Pexels nuotr.

Sporto grožis slypi tame, jog kiekvienas randame skirtingų priežasčių juo mėgautis. Vieniems sportas patinka dėl aukšto lygio pasirodymų, kitiems dėl azarto, o tretiems visas sporto grožis yra statistika ir bendrajai publikai nepastebimi faktai. Kiekvienas sporto renginys, o ypač pasauliniai čempionatai, slepia įdomių faktų, kurie gali nustebinti net ir pačius didžiausius krepšinio mėgėjus.

Šiame straipsnyje atversime Pasaulio krepšinio čempionato užkulisius ir pasidalinsime neįprastais ir net stebinančiais faktais apie jį. Kviečiame apsilankyti pasaulio krepšinio čempionatui skirtame bloge dėl daugiau informacijos, turnyrinių lentelių ir išskirtinių analizių.

Pirmą kartą istorijoje čempionatas organizuojamas keliose šalyse vienu metu

 

2023 m. FIBA Pasaulio krepšinio čempionatas įeis į istoriją kaip pirmasis turnyras, kurį kartu rengia kelios šalys: Filipinai, Japonija ir Indonezija. Šis čempionatas taip pat yra antrasis iš eilės Azijos žemyne (praeitas vyko 2019 m. Kinijoje). Visgi, jis išsiskirs ir kaip pirmasis čempionatas, kurio šalis šeimininkė neįveikė atrankos etapo ir neužsitikrino vietos turnyre.

 

Pirmą kartą istorijoje šeimininkė šalis neįveikė kvalifikacijos ir nedalyvaus čempionate

 

Filipinams, Japonijai ir Indonezijai, kaip bendroms turnyro šeimininkėms, buvo suteikta automatinė teisė dalyvauti Pasaulio čempionate. Tačiau Indonezijos kelialapis į turnyrą turėjo tam tikras sąlygas, kurias inicijavo FIBA. Šių sąlygų vizija – nuosekliai iki čempionato pakelti Indonezijos rinktinės konkurencingumą.

Norint patekti į Pasaulio čempionatą, Indonezijos rinktinė privalėjo patekti į 2022 m. FIBA Azijos taurės turnyrą ir ten užimti vietą aštuonetuke (patekti į ketvirtfinalį).

Deja, šią kelionę sustabdė pralaimėjimas Kinijai aštuntfinalyje. Kadangi Indonezija neįvykdė iškeltų sąlygų – šios šeimininkės šalies rinktinės Pasaulio čempionate nepamatysime.

Tai yra pirmas atvejis FIBA Pasaulio krepšinio taurės istorijoje, kai šalis šeimininkė neužsitikrino vietos čempionate.

 

JAV gali tapti tituluočiausia rinktine planetoje

 

Kyla vienas svarbus klausimas: ar JAV gali tapti daugiausiai titulų pasaulio čempionate iškovojusia rinktine?

Šiuo metu JAV ir Jugoslavija dalijasi tituluočiausios rinktinės vardu – abi šios šalys turi penkis Pasaulio čempionato titulus. Taigi, šis čempionatas JAV rinktinei tikrai ne eilinis – į JAV vyriausiojo trenerio Steve’o Kerro kariauną sutelktas itin didelis dėmesys. Neabejotina, jog turnyre dalyvaujant net ir be pačių ryškiausių žvaigždžių, JAV ryžtingai sieks įrašyti savo dominavimą į krepšinio istorijos metraščius.

Iššūkis mestas, o scena paruošta įtemptai kovai pasaulinėje aikštelėje.

 

Brolių latvių debiutas pasaulio krepšinio čempionate

 

Pasaulio taurės turnyras Latvijos krepšinio bendruomenei kelia papildomą jaudulį ir laukimą, nes nacionalinė rinktinė ruošiasi debiutiniam pasirodymui pasaulinėje arenoje.

Mums turėtų būti itin džiugu dėl brolių latvių – galimybė išvysti geriausius savo šalies sportininkus varžantis su geriausiais pasaulio krepšininkais suteikia nepakartojamą jaudulį. Stebėdami latvių rungtynes nepamirškime, jog būtent Latvijos rinktinė dažnai mums padėdavo rinktinės pasiruošimo etapuose ir visuomet mesdavo mums rimtą iššūkį.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.