Elektromobiliai: kaip išsirinkti pirmąjį elektra varomą automobilį?

Elektromobiliai: kaip išsirinkti pirmąjį elektra varomą automobilį?

Elektromobiliai ir toliau išlieka populiarūs, o vis daugiau įmonių senas priemones drąsiai keičia elektra varomomis komercinėmis transporto priemonėmis. Geresnės pirkimo sąlygos, palankesnės finansinių institucijų palūkanos, valstybės subsidijos švariam transportui ir galimybė dabar išvengti taršos mokesčių bei bet kokių būsimų apribojimų įvažiuoti į miestus – visa tai yra svarūs argumentai elektromobilių naudai.

Tai pradeda matyti pardavimų skaičiai: pernai Lietuvoje buvo įregistruoti 1 327 nauji elektromobiliai. Iš jų 169 buvo lengvieji komerciniai elektromobiliai. Prieš metus buvo įsigyta tik 10 tokių transporto priemonių. Kaip ir asmeninių elektromobilių, ekologiškų komercinių transporto priemonių kategorija sparčiai auga pačių gamintojų, siūlydama vis daugiau galimybių. Vien per pastaruosius kelerius metus tokie prekių ženklai kaip „Peugeot“, „Citroen“, „Volkswagen“, „Renault“ ar „Mercedes-Benz“ į rinką pristatė visų dydžių elektrinius furgonus.

Atlikite rinkos analizę, kad nustatytumėte ar verta pirkti

Prieš nusprendžiant įsigyti elektromobilį, svarbu atlikti kai kuriuos tyrimus. Kadangi automobilis nėra pigi investicija, nepirkite pirmo pamatyto automobilio, išsirinkite tą, kuris labiausiai patiks ir tiks. Pasirinkite modelį, kuris atitinka jūsų biudžetą ir turi viską, ko jums reikia. Visada išbandykite bandomąjį važiavimą, kad būtumėte tikri dėl pasirinkimo. Važiuokite jums patogiu metu. Galiausiai įvertinkite, ar pakanka vietos automobilyje.

Elektriniai automobiliai nėra pigūs. Tačiau elektra yra daug pigesnė nei kuras, ir tai svarbu. Be to, elektros kainos paprastai yra daug stabilesnės nei kuro kainos. Naudoto elektromobilio kaina prasideda nuo 8500 eurų – 10500 eurų, naujo automobilio – apie 20000 eurų – 25 000 eurų. Naujausios kartos elektromobiliai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti daugiau nei 320 kilometrų, todėl atstumas neturėtų būti priežastis neleisti jums pirkti elektromobilio. Todėl svarbu iš anksto žinoti dominančio modelio ridą, kad galėtumėte Įvertinti, ar jis atitinka jūsų kelionės poreikius.

Ar galimas elektromobilio įkrovimas namuose?

Visuomet mašiną galima pasikrauti mieste, tačiau daugumai patogiau tai atlikti namuose prieš darbus ir kitus svarbius įvykius. Yra išeitis, jei norite greitai pakrauti automobilį, tačiau neturite galimybės išvykti iš namų. Galite naudoti laidinį įkrovimą iš įprasto buitinio lizdo, tačiau tai laikoma avariniu ir nerekomenduojama naudoti be priežiūros ir nuolat. Vairuotojai dažnai renkasi tam skirtą namų įkrovimo stotelę, nes ji leidžia greičiau įkrauti ir turi įmontuotas saugos funkcijas. Namų įkroviklis – tai kompaktiškas, atmosferos poveikiui atsparus įrenginys, tvirtinamas prie sieninio įkrovimo laido arba prie lizdo, kad būtų galima prijungti nešiojamąjį įkrovimo laidą.

Elektromobiliai turi 1 arba 2 tipo jungtis, todėl turėsite pasirinkti suderinamą įkrovimo stotelę. Elektromobilių įkrovimo stotelės turi būti įrengtos profesionaliai. Kreipkitės į elektriką arba profesionalų paslaugų teikėją. Įkrovimo stotelė montuojama ant išorinės sienos arba garaže, šalia vietos, kur pastatote automobilį, ir galite saugiai prijungti ją prie elektros tinklo. Diegimas trunka maždaug tris valandas, priklausomai nuo individualių reikalavimų ir diegimo sudėtingumo.

PR

Naujienos iš interneto