Ekonomikos komiteto pirmininkas K. Starkevičius susitiko su Taivano delegacija

Ekonomikos komiteto pirmininkas K. Starkevičius susitiko su Taivano delegacija

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

Sausio 12 d. Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius susitiko Taivano skaitmeninių reikalų ministrės Audrey Tang vadovaujama delegacija.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius pasveikino ministrę Lietuvos Respublikos Seime lankantis tokiu simboliniu metu – Sausio 13-osios išvakarėse, ir, prisimindamas tragiškų Sausio 13-osios įvykių atmosferą, pažymėjo, kad rytojaus iškilmingame Seimo posėdyje, skirtame Sausio 13-ajai paminėti, 2022 metų Laisvės premija bus įteikta Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Akcentuodamas paramą ir palaikymą Ukrainai Komiteto pirmininkas pabrėžė, kad 2022 m. gegužės pabaigoje, netrukus po baisių įvykių Bučoje ir Irpinėje Ekonomikos komiteto delegacija lankėsi Ukrainoje ir matė grobuoniško karo padarinius, susitiko su Ukrainos politikais ir pramonininkais aptarė bendradarbiavimo galimybes atstatant Ukrainos miestus ir galimą pagalbą, ir pasirašė Ukrainos Aukščiausiosios Rados Ekonomikos vystymo komiteto ir Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto bendradarbiavimo memorandumą. Rudenį surengė Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Ekonomikos vystymo komiteto apskritojo stalo diskusiją „Karo iššūkiai Lietuvos ir Ukrainos pramonei – ieškokime sprendimų kartu“ ir dabar planuojamas bendras renginys vasario mėnesį.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

Ekonomikos komiteto pirmininkas K. Starkevičius kvietė Taivano atstovus prisijungti prie bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Ukrainos. Jo nuomone, trišalis Lietuvos, Ukrainos ir Taivano bendradarbiavimas gerokai išplėstų galimybes tiek investicijų, tiek bendrų įmonių steigimo,  paslaugų teikimo, tiek skaitmeninimo srityse.

Komiteto pirmininkas pasidžiaugė, kad pasirašytas ketinimų protokolas tarp Inovacijų agentūros ir Taivano atstovų dėl bendradarbiavimo didinant Lietuvos regionų moksleivių ir mokytojų skaitmeninius įgūdžius sudarys galimybę naujai kartai išaugti įgudus naudotis naujausiomis išmaniosiomis informacinėmis ir skaitmeninėmis technologijomis.

Taivano skaitmeninių reikalų ministrė A. Tang kalbėjo apie pažangą vykdant ankstesnius susitarimus skaitmeninimo, saugumo bendrų įmonių steigimo srityse ir neatmetė galimybės Taivanui dalyvauti trišaliuose projektuose, tarp jų – ir teikiant pagalbą Ukrainai.

Ekonomikos komiteto pirmininkas K. Starkevičius, dėkodamas už šį vizitą Lietuvoje, akcentavo, kad Taivano šalis yra „graži, drąsi, ir mūsų šalis drąsi taip pat“, kvietė tęsti ir plėtoti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą.

lrs.lt inf.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.