Pagrindinis puslapis Naujienos EIGE – pirmoji europinė institucija, įsteigta Baltijos šalyse. Prezidentės sveikinimas

EIGE – pirmoji europinė institucija, įsteigta Baltijos šalyse. Prezidentės sveikinimas

EIGE – pirmoji europinė institucija, įsteigta Baltijos šalyse. Prezidentės sveikinimas

P.Malūko nuotr.

www.voruta.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos lyčių lygybės institutą (EIGE) dešimtmečio jubiliejui skirtoje konferencijoje.  

Prieš dešimt metų, institutui pradedant veiklą Vilniuje, Prezidentė perkirpo simbolinę atidarymo juostelę. Lietuva ir tada, ir dabar didžiuojasi, kad EIGE buvo pirmoji europinė institucija, įsteigta Baltijos šalyse. Tai tapo geriausiu įrodymu, kad lyčių lygybės klausimas iškilo į europinę politinę darbotvarkę, o Europos Parlamentas ir Europos Taryba gerai įvertino Lietuvos pastangas šioje srityje.

P.Malūko nuotr.

Sveikindama EIGE, Prezidentė prisiminė, kad institutui dar tik pradedant darbą linkėjo, jog jis taptų intelektualinių gebėjimų ir žinių lyčių lygybės centru Europoje. O dabartinė sukaktis – gera proga pasidžiaugti sėkmingu instituto darbu ir pažvelgti į ateities iššūkius, reikalaujančius sutelkti kuo daugiau dėmesio lyčių lygybės temai.

Prezidentė per dvi vadovavimo valstybei kadencijas nuolat bendradarbiavo su institutu. Pasak Prezidentės, jos inicijuotas 2016 m. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu aukšto lygio susitikimas apie smurto kainą, savo sėkme dalijosi ir su EIGE.

Per dešimt metų institutas sukūrė reikšmingų veiklos įrankių – Lyčių lygybės indeksą, priemones smurto prieš moteris rizikai įvertinti, unikalią statistikos duomenų bazę, išteklių ir dokumentacijos centrą, suteikiantį prieigą prie elektroninės bibliotekos, kurioje sukaupta pusė milijono dokumentų. EIGE stebėdamas, kaip Europos Sąjunga laikosi tarptautinių lyčių lygybės srities įsipareigojimų, įgyvendinant Pekino veiksmų platformą, rengia metines apžvalgas.

P.Malūko nuotr.

Prezidentė padėkojo už didelį dešimtmečio darbą EIGE direktorei Virginijai Langbakk ir palinkėjo sėkmės,  dar didesnės įtakos, laisvės ir girdimumo visai instituto komandai ir jo naujajai vadovei Carlen Scheele, anksčiau vadovavusiai lyčių lygybės darbui Danijos vyriausybėje.     

Prezidentės biuras