Cirkumcizija – pliusai ir minusai

Cirkumcizija – pliusai ir minusai

Cirkumcizija arba kitaip vyrų apipjaustymas – operacija, kurios yra pašalinama apyvarpė. Nors tai yra labai įprasta operacija daugelyje pasaulio šalių, tačiau Lietuvoje aptariama gana blankiai, juolab, apipinta įvairiais mitais, kurie trukdo suprasti šios operacijos privalumus bei galimybes.

Natūralu, kad daugeliui vyrų tokia operacija atrodo gana gąsdinanti, kyla daug klausimų, kurie kelia abejones. Galiausiai, viešojoje erdvėje galima pamatyti ir labai daug mitų, kurie trukdo tinkamai suprasti šios operacijos privalumus.

Viską bandysime aptarti šiame straipsnyje ir tikimės, kad tai padės Jums nuspręsti dėl operacijos poreikio bei pritaikomumo Jūsų atveju.

Privalumai

Nors cirkumcizijos procedūra nėra labai dažna Lietuvoje, tačiau kartais daroma ne tik dėl to, kad reikia, tačiau ir dėl to, kad paprasčiausiai pamatoma labai daug privalumų, kurie ir skatina net pagerinti berniukų gyvenimą. aptarsime svarbiausius šios procedūros privalumus.

  • Pirmiausia tai vyrai, kurie yra apipjaustyti, kur kas rečiau serga šlapimo takų ligomis.
  • Taip pat dažniausiai turi mažesnę riziką susirgti ir įvairiomis LPL.
  • Taip pat atlikti tyrimai rodo, kad tokie vyrai kur kas rečiau serga varpos vėžiu.
  • O moterys, kurių partneriai yra apipjaustyti, dažniausiai turi kur kas mažesnę riziką sirgti ir gimdos kaklelio vėžiu.
  • Galima išvengti varpos uždegimų, kurie yra labai įvairūs ir gali sukelti labai daug neigiamų padarinių.
  • Taip pat apipjaustymas yra dažnai vadinamas tokia prevencine priemone kaip fimozė bei parafimozė.

Galiausiai, cirkumcizija gali padėti vyrui kur kas paprasčiau pasirūpinti savo higiena ir dėl to išvengti įvairiausių ligų.

Minusai

Visgi, tariantis su medikais dėl tokio tipo operacijų, taip pat reikia suprasti, kad yra tam tikros rizikos, kurios gali atgrasyti nuo šio pasirinkimo. Dėl rizikų geriausia yra kalbėtis su medikais. Visgi, dažniausiai išskiriamos pasekmės yra šios:

  • Pirmiausia – tai yra operacija, tad žinoma, kad po jos žmogus gali tam tikrą laiko tarpą jausti skausmą.
  • Taip pat po operacijos varpos galvutėje gali būti kraujavimas, tad dėl to kyla ir infekcijos rizika,
  • Gali būti juntamas kiek didesnis varpos galvutės jautrumas.
  • Taip pat galima didesnė ir šlaplės angos uždegimo rizika.

Tačiau privalumas yra tai, kad dažniausiai visi minusai yra laikini. Paprasčiausiai pilnai sugijus – jie dažniausiai išnyksta. Dėl to komplikacijos yra tokios retos, kad medikai net nelabai jas akcentuoja.

Mitai, kurie trukdo suprasti operacijos svarbą

Cirkumcizija iki šiol Lietuvoje yra apipinta įvairiais mitais, kurie kartais gali trukdyti pasinaudoti šia operacija, kuri kai kuriems vyrams yra net reikalinga. Pirmiausia netikėkite mitu, kad po visko vyro lytinis gyvenimas bus kur kas blogesnis. Ši operacija tam įtakos neturi. Taip pat mitas, kad po šios operacijos vyrus dažniausiai kankina priešlaikinė ejakuliacija. Galima perskaityti, kad moterys yra ne tokios patenkintos seksu su vyrais, kurie yra apipjaustyti. Visa tai yra mitai, kadangi nėra atlikta jokių mokslininkų tyrimų, kurie galėtų įrodyti, kad apipjaustymo įtaka vyro seksualiniam gyvenimui yra reali.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.