Pagrindinis puslapis Autoriai Iškauskas Česlovas Česlovas Iškauskas. Kas naikina tautą?

Česlovas Iškauskas. Kas naikina tautą?

Česlovas Iškauskas. Kas naikina tautą?

Česlovas Iškauskas, apžvalgininkas, www.iskauskas.lt

Pošventinė vasario savaitė, kai pagerbėme ir šv. Valentiną, ir Vasario 16-osios valstybės atkūrimo Aktą, šiaip ar taip mus gražina į kasdienę realybę, kurioje sumišęs ir santūrus optimizmas, kad COVID-19 pamažu traukiasi, ir užsitęsusi diskusija dėl galimo žydų kolaboravimo su nusikalstamais režimais, ir naujos švelnios ES sankcijos Rusijos pareigūnams, ir net po šalčių staigiu atšilimu kvėptelėjęs pavasaris.

Bet vėl grįžtu prie itin jautraus klausimo, kuris skubos tvarka bus svarstomas kovo 10 d. prasidedančioje Seimo pavasario sesijoje. Tai – Stambulo konvencijos ratifikavimas. Šiaip jos paskirtis pagirtina – mažinti smurtą prieš moteris (o gal ir prieš vyrus?), apsaugoti jas (juos) ir šeimas nuo visų prievartos formų, teikti pagalbą ir paramą joms (jiems). Tačiau ši Europos Tarybos konvencija, prisidengdama smurto visuomenėje mažinimu, suduoda rimtą smūgį tradicinei krikščioniškai šeimai ir žengia link vienalyčių santuokų įteisinimo.

Dokumente nėra tiesioginių užuominų į lyčių lygybę ar vienalyčių santykių apsaugą. Tačiau, kaip kažkada sakė Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkė Violeta Vasiliauskienė, jame apibrėžta lyties sąvoka ir diskriminacijos jos pagrindu draudimas yra pertekliniai. Čia lytis apibrėžiama  kaip „socialiai susiformavę vaidmenys, elgsena, veikla ir bruožai, kuriuos tam tikra visuomenė laiko tinkamais moterims ir vyrams.“ Dabar į lyties sąvoką norima įtraukti vadinamos „genderinės“ ideologijos sampratą: visos lytys lygios ir santykiai tarp jų yra ne tik toleruojami, bet ir ginami nuo diskriminacijos. Kitaip sakant, suponuojama mintis, kad ir tos pačios lyties ar pakeistos lyties asmenų santuokos bei socialinio statuso negalima diskriminuoti, netoleruoti, nes tai bus laikoma smurtu, vadinasi – ir nusikaltimu.

Buvęs parlamentaras Gediminas Jakavonis vienoje diskusijoje atkreipė dėmesį, kad naujoji Laisvės partijos atstovė Vyriausybėje, teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, žinoma kaip įvairių seksualinių mažumų teisių gynėja, Stambulo konvencijos ratifikavimo proga dar šiemet ketina pro Seimą prastumti įstatymo pataisas dėl atsakomybės už vienalyčių santykių neigimą bei kritiką ar gėjų bei lesbiečių įžeidimus viešojoje erdvėje. Tokiems bus taikomos nemažos baudos. Kitaip sakant, jeigu interneto paskyroje patalpinsi komentarą, žeminantį seksualinių mažumų atstovus, susilauksi policijos.

Atrodytų, čia nieko naujo. Antai, dar 2011 m. buvo nuteisti trys šilutiškiai, gėjus pavadinę nelaimingais iškrypėliais. 2014 m. Seime buvo svarstoma skirti 6000 litų baudą už „viešą šeimos niekinimą“. Tada parlamentas įstatymo pataisų taip ir nepriėmė, kaip nesiryžo įrašyti ir draudimą viešai propaguoti homoseksualius santykius bei imtis baudų už „visuomenės dorovei prieštaraujančių renginių organizavimą“. Žodžiu, liko neutralus ir laukė savo valandos. Parlamentaras Petras Gražulis tuomet buvo priskirtas prie marginalinių politikų…

Dabar, į politiką sugužėjus „laisviečiams“ ir liberalams, konservatorių tyliu sutikimu visuomenei brukamos Administracinių teisės pažeidimų įstatymo pataisos, kuriomis norima visiškai reabilituoti netradicinių seksualinių mažumų darinius, o jų kritikams – užčiaupti burnas. Seimo narė Agnė Širinskienė atkreipė dėmesį, kad valdantiesiems neprireiks ir šių metų, kad pataisos būtų priimtos, kaip skubiai buvo registruotas projektas dėl narkotikų dekriminalizavimo.

Ne politikų ar teisininkų, o žmogiška kalba kalbant, kitokios orientacijos – tiek politinės, tiek dorovinės – žmonės yra tokie patys mūsų visuomenės nariai. Jų visada Lietuvoje buvo ir bus. Mes jiems pakantūs. Nepasitenkinimas kyla, kai šios mažumos siekia ne tiek reabilituotis, kiek save iškelti, dominuoti, taip uzurpuojant visuomenės daugumos teises ir vertybes. Tad jeigu per eiseną Kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo šventę, šalia vaivorykštine vėliava mosuos koks „profesionalus gėjus“ Tomas Vytautas Raskevičius (kaip buvo per Sausio 13-osios šventę), mes jį, mūsų laisvės kovų niekintoją, pasiųsime kur toliau…

Psichoterapeutas Gintautas Vaitoška neseniai rašė: „Įsivaizduokime, kad pasipriešinimo okupacijai kovotojai būtų pranašiškai numatę, kad jų laisvoje Tėvynėje bus ne tik leidžiama vyrams „būti“ moterimis, tačiau dar daugiau: tie, kurie apie tokias moteris atsilieptų kritiškai, užsitrauks teisinę atsakomybę. Būtent tai reiškia Stambulo konvencijos draudimas diskriminuoti dėl lytinės tapatybės. Toks įstatymas šiai „moteriai“ partizanų žeminėje nebūtų leidęs pasakyti nė vieno neigiamo žodžio.“

G. Jakavonis perspėja: Jungtinių Tautų ataskaitoje skelbiama, jog naujausiais tyrimais po puertorikiečių ir latvių esame trečioji labiausiai nykstanti tauta pasaulyje. Kas gi tą nykimą skatina?

Pirminis komentaro šaltinis – Šilalės laikraštyje: www.silales-artojas.lt