Pagrindinis puslapis Istorija Antrasis pasaulinis karas Beveik aštuonis dešimtmečius ieškoti ir galiausiai Lietuvoje surasti II pasaulinio karo dalyvių palaikai išlydėti į JAV

Beveik aštuonis dešimtmečius ieškoti ir galiausiai Lietuvoje surasti II pasaulinio karo dalyvių palaikai išlydėti į JAV

Beveik aštuonis dešimtmečius ieškoti ir galiausiai Lietuvoje surasti II pasaulinio karo dalyvių palaikai išlydėti į JAV

Nuotr. aut. A. Pliadis

www.voruta.lt

Beveik aštuonis dešimtmečius ieškoti ir galiausiai Lietuvoje surasti Jungtinių Amerikos Valstijų karių palaikai rugsėjo 16 d. išlydėti į Nebraską. JAV Ofuto oro pajėgų bazėje esančioje Karo belaisvių ir žuvusiųjų tarnybos apskaitos agentūros laboratorijoje bus atliekami galutiniai DNR tyrimai ir vėliau, juos baigus, palaikai bus perduoti artimiesiems.

Išlydint Antrojo pasaulinio karo dalyvių palaikus į JAV, rugsėjo 16 d. Vilniaus universiteto medicinos fakulteto prieigose buvo surengta pagarbos ceremonija. Joje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robert S. Gilchrist), Lietuvos kariuomenės vadovybės atstovai, Lietuvos ir JAV kariai.

Trys JAV karinių oro pajėgų pilotai žuvo 1944 m. kovo-vasario mėnesiais, kai jų lėktuvai buvo numušti skrendant virš nacistinės Vokietijos okupuotos Europos. Siekiant nustatyti šių karių palaikų buvimo vietą, identifikuoti juos ir grąžinti namo, JAV karo belaisvių ir žuvusiųjų tarnybos apskaitos agentūra su Lietuva bendradarbiavo daugiau nei 75 metus.

kam.lt inform