Atgaivinkite natūralų nagų grožį: 10 patarimų stipriems ir sveikiems nagams

Atgaivinkite natūralų nagų grožį: 10 patarimų stipriems ir sveikiems nagams

Nagai yra labai svarbi mūsų kūno dalis, jie yra mūsų rankų ir kojų pirštų galuose ir yra skirti apsaugoti po jais esančius jautrius audinius bei palengvinti smulkių daiktų paėmimą. Nagų sveikata svarbi dėl kelių priežasčių – jie net tik apsaugo rankų ir kojų pirštus nuo sužalojimų ir infekcijų, stiprūs ir sveiki nagai taip pat gali padėti pagerinti suėmimo jėgą, taip pat pagal namų būklę galima padėti nustatyti bendrą sveikatos būklę, įskaitant tokias ligas kaip anemija ar skydliaukės sutrikimai.

Nesveiki nagai gali kelti diskomfortą ir skausmą, taip pat turėti įtakos mūsų išvaizdai ir pasitikėjimui savimi. Dažniausiai pasitaikančios nagų problemos yra sausumas, trapumas, spalvos pokyčiai, briaunos ir skilinėjimas. Kai kurios iš šių problemų gali būti grynai kosmetinio pobūdžio, tačiau kitos gali būti pagrindinės sveikatos problemos, reikalaujančios medicininės pagalbos, požymis. Todėl labai svarbu rūpintis savo nagais, palaikyti juos sveikus, stiprius ir gražius, kad išvengtume didesnių sveikatos problemų. Nagudraugas.lt ekspertai dalinasi patarimais, kaip išlaikyti stiprius ir sveikus nagus.

1 patarimas: palaikykite nagus švarius ir sausus

Švara yra labai svarbus sveikų nagų palaikymo aspektas. Po nagais gali kauptis nešvarumai ir bakterijos, dėl to gali atsirasti infekcijų ir pakisti spalva. Todėl labai svarbu reguliariai plauti rankas ir nagus su muilu ir vandeniu. Jei rankos ilgesnį laiką būna vandenyje, mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte juos nuo per didelės drėgmės, dėl kurios jie gali tapti silpni ir trapūs.

2 patarimas: Venkite nagų kramtymo

Nagų kramtymas yra dažnas įprotis, kuris gali pakenkti jūsų nagams ir aplink juos esančiai odai. Kramtant nagus, iš burnos į nagus gali patekti mikrobų ir sukelti įvairaus lygio infekcijas. Jei sunku atsisakyti šio įpročio, pabandykite naudoti kartaus skonio nagų lakus arba mūvėti pirštines, kad prevenciškai sulaikytumėte save nuo nagų kramtymo.

 

3 patarimas: drėkinkite nagus ir odeles

Kaip odai reikia drėgmės, kad išliktų sveika, taip ir nagams reikia drėkinimo, kad išliktų stiprūs ir lankstūs. Reguliariai tepkite nagus ir odeles drėkinamaisiais kremais ar losjonais, kad jie būtų drėgni. Tai padės išvengti lūžinėjimo ir skilinėjimo.

4 patarimas: naudokite tinkamas priemones nagams prižiūrėti

Norint išvengti nagų pažeidimų, būtina naudoti tinkamas priemones nagams prižiūrėti. Nagams kirpti naudokite aštrias specialiai nagams skirtas kirpimo žirklutes. Naudodami nagų dildę, rinkitės ją švelnią ir minkštą, ir dildinkite viena kryptimi, siekiant išvengti nagų plėšymo ar skilinėjimo.

5 patarimas: saugokite nagus nuo aštrių cheminių medžiagų

Aštrios cheminės medžiagos, pavyzdžiui, plovikliai, valymo priemonės ir acetoniniai nagų lako valikliai, gali paveikti, susilpninti ir pažeisti nagus. Todėl naudodami šiuos produktus visada mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte nagus ir odą.

6 patarimas: laikykitės sveikos mitybos

Kad jūsų nagai išliktų stiprūs ir sveiki, jiems reikia svarbiausių maistinių medžiagų. Pasirūpinkite, kad jūsų mityboje būtų maisto produktų, kuriuose gausu vitaminų, mineralų ir baltymų. Į savo racioną įtraukite tokių maisto produktų kaip žuvis, kiaušiniai, riešutai ir daržovės, kad jūsų nagai gautų maistinių medžiagų, reikalingų stipriems ir sveikiems nagams augti.

7 patarimas: Venkite per dažnai naudoti nagų lako valiklį

Nagų lako valiklis gali išsausinti nagus ir padaryti juos trapius. Todėl venkite per dažnai naudoti nagų lako valiklį. Naudokite nagų lako valiklius be acetono arba ribokite jų naudojimą iki vieno karto per savaitę.

8 patarimas: Nekirpkite odelių

Kirpdami odeles galite pažeisti nagų sluoksnį ir padidinti infekcijos riziką. Užuot jas nukirpę, švelniai pastumkite jas atgal naudodami odelių stūmiklį arba apelsinmedžio lazdelę.

9 patarimas: Venkite dirbtinių nagų

Nors dirbtiniai nagai gali pagražinti jūsų nagus, jie gali pažeisti natūralius nagus. Dirbtiniai nagai gali susilpninti ir išretinti natūralių nagų audinius, todėl jie tampa jautresni infekcijoms ir lūžinėjimui. Todėl, jei įmanoma, venkite dirbtinių nagų.

10 patarimas: Švelniai elkitės su nagais

Jūsų nagai yra švelnūs ir reikalauja švelnios priežiūros. Nenaudokite jų kaip įrankių pakuotėms atidaryti ar paviršiams braižyti. Be to, venkite ekstremalių temperatūrų poveikio nagams, dėl kurių jie gali tapti trapūs ir silpni.

Kad nagai būtų sveiki ir gražūs, juos reikia reguliariai prižiūrėti ir rūpintis. Laikykitės šių dešimties patarimų, kad atkurtumėte ir išsaugotumėte savo nagų sveikatą. Be to, jei pastebėjote bet kokius nagų spalvos, tekstūros ar formos pokyčius, kreipkitės į dermatologą arba sveikatos priežiūros specialistą. Šie pokyčiai gali rodyti įvairias sveikatos problemas, pavyzdžiui, grybelines infekcijas, psoriazę ar skydliaukės sutrikimus.

Apibendrinant galima teigti, kad nagų priežiūra yra paprastas, tačiau labai svarbus bendros sveikatos ir gerovės palaikymo aspektas. Laikydamiesi šių patarimų galite atkurti ir palaikyti savo nagų sveikatą ir išlaikyti juos gražius ilgus metus.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.