Apyvarpės uždegimas: kas tai yra?

Apyvarpės uždegimas: kas tai yra?

Sakoma, kad vyrai dažniausiai kur kas jautriau reaguoja į savo sveikatos problemas nei moterys. Tačiau lygiai taip pat jie dažniausiai neskuba kreiptis pagalbos ir galiausiai net ir gana mažos ligos galiausiai virsta didelėmis su kuriomis kovoti yra labai sunku.

Viena tokių yra apyvarpės uždegimas. Natūralu, kad vyrams dažniausiai tabu kalbėti apie ligas, kurios susijusios su lytiniais organais. Tačiau kalbėti reikia, kadangi kuo anksčiau bet kokia liga, problema bus diagnozuojama – tuo didesnė tikimybė, kad ir sprendimas jai gydyti bus randamas kur kas greičiau.

Kodėl atsiranda apyvarpės uždegimas?

Apyvarpės arba varpos uždegimas dažniausiai kaina vyresnio amžiaus vyrus, tačiau lygiai taip pat gali pasireikšti ir pas gana jaunus, tad labai svarbu kuo greičiau ieškoti ligos gydymo metodų, kai tik jaučiama, kad ši liga gali kankinti.

Dažniausiai apyvarpės uždegimo metu yra pažeidžiama varpos galvutė. Kai uždegimas laikosi labai ilgą laiko tarpą, deja, susidaro sąaugos. Dažniausiai ši problema kankina vyrus, kurie serga cukralige, taip pat ir tie, kurių imuninė sistema yra silpnesnė dėl daugelio kitų priežasčių. Paprasčiausiai kuo ji yra silpnesnė – tuo ir infekcijos kimba kur kas greičiau.

Taip pat dažniausiai pastebima, kad ši liga dažniausiai pasitaiko pas tuos vyrus, kuriuos taip pat kankina:

 1.   Tam tikros odos ligos, kaip kad egzema arba dermatitas.

 2.   Taip pat pasitaiko tiems vyrams, kurie užsiima nesaugiais lytiniais santykiais.

 3.   Taip pat nustatoma vyrams, kurie dėl kokių nors priežasčių dirgina varpos galvutę arba apyvarpę.

 4.    Ir tokiu atveju, kai atsiranda infekcijos, kurias gali sukelti grybelis arba įvairios bakterijos.

 5.    Galiausiai, apyvarpės uždegimas taip pat dažniau kankina tuos vyrus, kurių higiena yra prasta. Taigi, svarbu, kad vyras tinkamai rūpintųsi savo lytine higiena, taip pat ir viso kūno švara.

Požymiai, kurie parodo apyvarpės uždegimą

Yra tam tikri gana ryškūs požymiai, kurie parodo, kad vyrą kankina apyvarpės uždegimas. Dažniausiai galima išskirti kelis.

  •       Pirmiausia šlapinimosi procesas yra labai sunkus.
  •       Taip pat gali būti vizualiai matomos opelės.
  •       Taip pat juntamas niežulys.
  •       Gali būti matomas apyvarpės sustabarėjimas.
  •       Taip pat ir atsiranda pūlingos išskyros.
  •       Net kraujas.
  •       Parausta ir varpos galvutė.

Visi šiek požymiai gali rodyti ir kitas ligas, tad nereikia iškart nuspręsti, kad jus kankina apyvarpės uždegimas. Svarbiausia yra kuo greičiau kreiptis į medikus, kurie gali nustatyti ligą.

Ligos gydymas

Svarbiausia yra kuo greičiau nustatyti ligą, kadangi kai ji jau yra diagnozuota – galima kur kas paprasčiau imtis priemonių, svarbiausia, tinkamų, kurios leis susitvarkyti su liga. Dažniausiai gydymo metu yra naudojamas priešgrybelinis tepalas, tačiau yra ir daugiau metodų, kurie yra derinami kartu. Svarbiausia yra laikytis mediko pateiktų rekomendacijų ir tuo pačiu ateityje stengtis išvengti šios ligos pasikartojimo.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto