Pagrindinis puslapis Naujienos Antikorupcijos komisija: statybų leidimų saugomose teritorijose išdavimas kontroliuojamas tik fragmentiškai

Antikorupcijos komisija: statybų leidimų saugomose teritorijose išdavimas kontroliuojamas tik fragmentiškai

Antikorupcijos komisija: statybų leidimų saugomose teritorijose išdavimas kontroliuojamas tik fragmentiškai

www.voruta.lt

Vasario 24 d. įvyko Seimo Antikorupcijos komisijos posėdis, kuriame aiškinantis konkretų atvejį, kai būsimo Seimo nario Artūro Skardžiaus šeimai galimai pažeidžiant teisės aktų reikalavimus  buvo išduotas statybos leidimas statyti kaimo turizmo namelius draustinyje, konstatuota, kad esama tokių sprendimų kontrolės sistema nėra pakankama.

Komisija atkreipė dėmesį, kad nors sprendimo dėl statybos leidimo saugomose teritorijose išdavimo procese dalyvauja eilė institucijų, yra stebimas akivaizdus fragmentiškumas jų požiūryje ir nepakankamas bendradarbiavimas; nėra aiškaus neatidėliotino veiksmų reglamentavimo nustačius galimą pažeidimą; neatskirtos kompetencijos tarp valstybės institucijų bei valstybės institucijų ir savivaldybių, kurios priima galutinius sprendimus. Taip pat taisytina situacija, kai sprendimą dėl statybos projekto suderinimo priima tik vienas žmogus, o jo atsakomybė dėl padarytų pažeidimų ir žalos viešajam interesui yra ribota.

Komisija konstatavo, kad esama statybą leidžiančių dokumentų saugomose teritorijose derinimo ir išdavimo sistema neidentifikuoja galimų rizikų, neužkardo pareigūnų piktnaudžiavimo galimybių, o pažeidimai dažnai pradedami tirti ir imamasi atitinkamų priemonių tik gavus pranešimą apie jau padarytus pažeidimus. Tokia padėtis sudaro sąlygas žalos valstybei ir gamtai atvejams.

Komisija siūlys Vyriausybei įvertinti institucijų, prižiūrinčių šią sritį, konsolidavimo tikslingumą, stiprinti jų kompetencijas, nes šiuo metu saugomų teritorijų priežiūros srityje dirbančių 33 įstaigų veikla neužtikrina efektyvios viešojo intereso apsaugos, netenkina visuomenės lūkesčių.

Įvertinusi Aplinkos ministerijos atstovų informaciją dėl šios srities teisinio reglamentavimo trūkumų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pastabas dėl korupcijos rizikos analizės metu pateiktų pasiūlymų korupcijos rizikų mažinimui įgyvendinimo, komisija priėmė sprendimą tęsti klausimo parlamentinės kontrolės veiksmus.

Komisijos pirmininkas

Algirdas Stončaitis

Naujienos iš interneto