Pagrindinis puslapis Lietuva Ant Nepriklausomybės akto signataro Alfonso Petrulio kapo pražydo Prezidento perduotos gėlės

Ant Nepriklausomybės akto signataro Alfonso Petrulio kapo pražydo Prezidento perduotos gėlės

Ant Nepriklausomybės akto signataro Alfonso Petrulio kapo pražydo Prezidento perduotos gėlės

Neringos Tuškevičienės nuotraukos

Neringa Tuškevičienė, Musninkai, www.krastozinios.lt

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Musninkų miestelyje (Širvintų raj.) lankėsi garbinga viešnia – Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vardu, pagerbiant 1918 metų Nepriklausomybės Akto signatarus, jų artimiesiems perduotos gėlių kompozicijos, kurios Vasario 16-ąją dieną papuoš šių valstybingumą sugrąžinusių asmenybių kapus visoje Lietuvoje. Viena tokių puokščių atvežta į Musninkus.

Prie vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataro Alfonso Petrulio kapo viešnią pasitiko miestelio seniūnė Birutė Jankauskienė, Musninkų Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Talutis, gimnazijos direktorė Palmira Kvietkauskienė, mokytojai, bibliotekos vedėja Janina Rolienė, iš Musninkų kilęs seminaristas Tautvydas Dikčius.

Kanclerė A.Budrytė ant A.Petrulio kapo padėjo gėlių ir perskaitė Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą bendruomenei.  „Kad būtų per amžius žinomi ir atmenami vardai tų, kurie savo parašais prikėlė valstybę ir leido mums kartu su ja atgimti iš naujo. Kad galėtume ir toliau drąsiai svajoti bei ryžtingai veikti minties, kūrybos, sprendimų ir pasirinkimų laisvėje. Tebūna Jūsų perduodami Vasario 16-osios vainikai skirti visiems, supratusiems laisvės kainą. Tiems ir už tuos, kurie iki šiol brangina savo istoriją ir tautos atminimą“, – rašoma Prezidento sveikinimo laiške.

 Visi ant Signataro kapo uždegė žvakučių. Klebonas sukalbėjo maldą ir pakvietė visus sugiedoti Lietuvos Respublikos himną, bei “Lietuva brangi”. Kunigas Marius akcentavo, kad Musninkai yra patriotizmo lopšys atkreipė viešnios dėmesį į gretimą kapą, kuriame palaidotas ilgametis Musninkų klebonas Leonas Smalinskas, taip pat didelis savo gimtosios šalies patriotas.

Seniūnė Birutė viešniai papasakojo, kad šiais metais sukanka 460 metų, kai Musninkams suteiktas miestelio statusas, O kitąmet bus 700 metų, kai pirmą kartą paminėtas Musninkų vardas. Kunigas Marius paminėjo, kad viešniai patikusi Musninkų bažnyčia šiemet švenčia 160 metų jubiliejų.

Viešnia buvo pakviesta apžiūrėti bažnyčią, jai papasakota jos istorija, parodyti vertingiausi paveikslai. Kanclerė domėjosi miestelio ir gimnazijos istorija. Jai papasakota apie ypatingai Musninkus mylinčią išeivę, gyvenančią JAV, Mariją Bareikaitę Remienę, kuri kilusi iš šių kraštų ir nuolat remia miestelį, bendruomenę, bažnyčią ir gimnaziją.

Alfonsas Petrulis, Vikipedia nuotr.

Alfonsas Petrulis (1873 m. rugpjūčio 4 d. Kateliškiuose, Čypėnų valsčius – 1928 m. birželio 28 d. Musninkuose, Ukmergės apskritis) – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Vasario 16-os akto signataras, kunigas (nuo 1899 m.), lietuviškų mokyklų ir draugijų steigėjas, pirmųjų lietuvių katalikų periodinių leidinių bendradarbis, Lietuvių mokslo draugijos ir Lietuvių draugijos nukentėjusiems nuo karo šelpti narys, Tautos pažangos partijos narys, Valstybės Tarybos Prezidiumo sekretorius (1919 m.), Lietuvių konferencijos Berne (1917 m.) ir Lozanoje (1918 m.) dalyvis.