Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Anglų kalbos mokymasis kitaip

Anglų kalbos mokymasis kitaip

Anglų kalbos mokymasis kitaip

Suprantame, kad kartais mokytis užsienio kalbų gali būti labai sunku. Ko gero daugelis esame patyrę, ką reiškia, kai gramatikos vadovėliai ir juose pateikta teorija ima varginti taip, kad labiau už viską norisi nuleisti rankas. Tačiau gyvenant šiais laikais tam tikrų disciplinų žinias privalu lavinti kone kasdien. Viena tokių – mus visus supanti anglų kalba.

Tad jeigu jautiesi taip, tarsi būtum išbandęs įvairiausius neįprastus, kitokius anglų kalbos mokymosi metodus, bet nei mobiliosios programėlės, nei filmų ir serialų žiūrėjimas anglų kalba nepadėjo taip, kaip tikėjaisi – don’t worry, we’ve all been there! Dalinamės patarimais, kurie galėtų praversti kone viską išbandžiusiems, tačiau vis dar nepakankamai pasitikintiems savo anglų kalbos žiniomis:

  • Pasikeisk savo kompiuterio, telefono, elektroninio pašto, socialinių tinklų kalbą į anglų, jeigu dar to nepadarei.
  • Jeigu laisvą laiką leidi naršydamas internete – naršyk puslapiuose anglų kalba. Taip ne tik patenkinsi savo smalsumą, tačiau ir naudingai praleisi poilsiui skirtas pertraukėles.
  • Išmėgink karaokę anglų kalba. Tai – puikus būdas, padėsiantis lavinti tartį ir žodyną.
  • Klausykis filmų anglų kalba atlikdamas kitus dienos darbus – yra net specialių puslapių, kuriuose klausytis filmų galima ištisas valandas! Svarbu, kad anglų kalba visada būtų fone.
  • Pradėk angliškai rašyti dienoraštį! Iš pradžių pernelyg nesirūpink gramatika, tiesiog rašyk. Svarbu, visada perskaityk, ką parašei. Kai kiek įgusi, pradėk ieškoti, ar nepalieki klaidų, ir jeigu taip – išsitaisyk jas.
  • Prieš eidamas miegoti skirk bent 10–15 minučių trumpai anglų kalbos pamokai. Nustebsi pastebėjęs, kaip efektyvu mokytis tokiu būdu ir kiek daug ryte atsiminsi!
  • Naudok lipnius lapelius – klijuok juos ant baldų savo namuose. Taip greitai ir efektyviai praplėsi žodyną, išmoksi įvardyti tai, kas tave supa.
  • Jeigu vis dar sunku skaityti knygas anglų kalba – pradėk nuo vaikiškos literatūros.
  • Pamėgink lengvai pasiginčyti su kuo nors, kas puikiai moka anglų kalbą. Būtent ginčo metu kalba yra natūraliausia ir taip lengviausia pastebėti, kokius žodžius ar taisykles dar vertėtų pasikartoti.
  • Svarbiausia – niekada neprarask susidomėjimo: dalinkis su artimaisiais juokingomis iliustracijomis (angl. memes), žaisk žaidimus, susirašinėk su kitais, vartodamas šią kalbą!

Ir vis dėlto, suprantame, kad savarankiškai mokytis anglų kalbos – nelengva. Iš karto bendrauti su anglakalbiais irgi gali atrodyti kaip nemenkas iššūkis, keliantis daug nerimo. Dėl šios priežasties labai naudinga, bent pradedant mokytis kalbos, padirbėti su specialistu, puikiai išmanančiu visas kalbos subtilybes. Negana to, anglų korepetitoriai gali padėti ir jau įgudusiems kalbos vartotojams. Korepetitoriai Kaune ir Vilniuje visada pasirengę pagelbėti susiduriantiems su anglų kalbos vartojimo iššūkiais. Beje, nuotolinis mokymasis suteikia galimybę naudotis jų paslaugomis ir gyvenantiems kitose Lietuvos vietose.

PR