Akiniai nuo saulės – ne tik puikus aksesuaras, tačiau ir būtina apsaugos priemonė jūsų akims

Akiniai nuo saulės – ne tik puikus aksesuaras, tačiau ir būtina apsaugos priemonė jūsų akims

Norint, kad jūsų vasaros apranga būtų tobula, dažnai svarbu rasti tinkamus akinius nuo saulės, atitinkančius jūsų asmeninį stilių. Tačiau kruopščiai atrinkti akiniai nuo saulės kartu gali suteikti daug naudos sveikatai ir apsaugoti jūsų akis nuo įvairių nelaimių.

Ultravioletinė (UV) spinduliuotė yra žinoma daugeliui, o žala, kurią ji gali sukelti jūsų odai, taip pat gerai žinoma. Tačiau daug mažiau žinoma tai, ką UV spinduliuotė gali padaryti jūsų akims. Per daug UV spinduliuotės gali sukelti jūsų akims savotišką „akių saulės nudegimą“, vadinamą fotokeratitu, o per didelis ultravioletinių spindulių poveikis visą gyvenimą gali žymiai padidinti jūsų tikimybę vėliau gyvenime susirgti rimtomis akių problemomis, pvz., su amžiumi atsirandančiomis geltonosiomis dėmėmis ir katarakta. Ekspertų tyrimai rodo, kad aukštos kokybės akiniai nuo saulės gali žymiai sumažinti UV spindulių, patenkančių į akis, kiekį, taip sumažinant fotokeratito ir ilgalaikės žalos riziką. Be to, kadangi jie apsaugo jautrią odą aplink akis nuo per daug tiesioginės UV spinduliuotės, akinių dėvėjimas taip pat gali padėti sumažinti raukšles.

Pernelyg didelė UV spinduliuotė nėra vienintelė rizika, kurią akiniai nuo saulės gali padėti sumažinti. Kasdieniai atspindintys paviršiai, tokie kaip sniegas, vanduo, kelio dangos ir automobilių priekiniai stiklai atspindi daug šviesos ir gali labai pakenkti jūsų akims, kai veikia ilgą laiką. Geri akiniai nuo saulės gali labai apsaugoti jūsų akis nuo šio akinimo. Be to, akiniai nuo saulės gali padėti išvengti potencialiai pavojingų gyvybei situacijų, nes sumažina tikimybę, kad ryškus akinimas gali akimirksniu apakinti jus vairuojant ar važiuojant dviračiu.

Kokybiški akiniai nuo saulės taip pat labai svarbūs mažinant akių nuovargį ir galvos skausmą. Akies priekyje esanti anga, vadinama vyzdžiu, kontroliuoja į akis patenkančios šviesos kiekį. Sąlygomis, kai yra daug šviesos, pvz., kai vaikštote lauke labai saulėtą dieną, vyzdys gali nesugebėti pakankamai susitraukti, kad šviesa būtų patogiame lygyje, todėl galite prisimerkti, kad dar labiau apribotumėte gaunamos šviesos kiekį. Raumenų nuovargis, susijęs su nuolatiniu prisimerkimu ir nuolatiniu vyzdžio susiaurėjimu gali sukelti anksčiau paminėtus simptomus.

Paprastai kiekvieną kartą išeidami į lauką turėtumėte dėvėti akinius nuo saulės, kad apsaugotumėte akis. Tačiau kai kuriais atvejais tai ypač aktualu: vasarą UV spinduliuotė yra bent 3 kartus didesnė nei žiemą, o paplūdimyje, nesvarbu, koks sezonas, atspindys nuo vandens gali būti gana intensyvus. Tokiomis aplinkybėmis akiniai nuo saulės yra absoliučiai būtini tinkamai akių sveikatai. Tai taip pat galioja, jei ką tik buvo atlikta kokia nors operacija arba vartojate vaistus, dėl kurių akys tampa ypač jautrios šviesai.

Jau išsiaiškinome, kad akinius turėti ir nešioti kiekvienam žmogui, kuomet saulės spinduliuotė tampa per stipri yra būtina, tačiau kokio dizaino ir spalvos juos išsirinksite – tai priklauso nuo jūsų. Akiniai nuo saulės moterims ir akiniai nuo saulės vyrams iš esmės skiriasi tik dizainu, tačiau šiais laikais jie tampa vis labiau universalūs, tai reiškia, kad tiek vieni, tiek kiti yra tinkami nešioti abiems lytims. Visgi, iš esmės vyriški akiniai nuo saulės kartais gali turėti kiek platesnius, grubesnius rėmelius, tuo tarpu moteriški akiniai linkę būti plonesni. Akiniai nuo saulės vaikams, palyginus su moteriškais ir vyriškais, bus mažesni, pritaikyti nedidelėms vaikų galvelėms. Jie gali būti įvairių formų ir spalvų, tačiau svarbu nepamiršti, kad prieš perkant būtina atidžiai patikrinti, ar akiniai 100% apsaugo nuo UV spinduliuotės, kadangi vaikų akys būna labiau jautrios saulės šviesai.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.