Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama 8 puikios dovanų idėjos bet kuriam vaikui

8 puikios dovanų idėjos bet kuriam vaikui

8 puikios dovanų idėjos bet kuriam vaikui

Išrinkti dovaną vaikui, kuri ne tik būtų tenkintų jo poreikius, lavintų turimus įgūdžius ir skatintų įgyti naujų, neapkrautų namų ir būtų naudojama, bet ir svarbiausia, jog patiktų vaikui, tikrai nėra lengva užduotis.

Atsižvelgiant į tai, šiame straipsnyje pateikiamos 8 idėjos, kurios gali padėti greitai ir lengvai išrinkti dovaną bet kuriam vaikui.

Dovana, kurios vaikas nori

Prieš pirkdami dovaną vaikui visada pirmiausia pagalvokite, ar yra toks daiktas ar žaislas, kurio vaikas tikrai labai nori arba norėjo jau seniai. Nors remiantis vaiko norais išrinkti dovaną yra lengviausia, tačiau neskubkite ir užduokite sau papildomų klausimų: ar manote, kad vaikas norimu daiktu ar žaislu naudosis ilgai, ar tik tol, kol jis bus suprantamas kaip naujovė; ar tikrai norite, kad vaikas naudotųsi tam tikru daiktu ar žaistų su tam tikru žaislu; ar daiktas, ar žaislas skatina vaiko vaizduotę, lavina problemų sprendimą ar ugdo kūrybiškumą; ar daiktas ar žaislas nėra žalingas, pagamintas iš toksiškų medžiagų. Dažnai vaikų norimi daiktai ir žaislai yra įvairūs lauko žaislai, elektronika, statybinis rinkinys ar ypatingas minkštas žaislas. Taip pat dažnai vaikai kaip dovanos nori naujai reklamuojamų žaislų ir jų rinkinių, todėl rinkdamiesi dovaną galite peržvelgti žaislų parduotuvių pasiūlymus.

Dovana, kurios vaikui reikia

Kiekvienam vaikui tinka dovanos susijusios su jų išgyvenamu nauju mokymosi ir gyvenimo etapu ir besikeičiančiais poreikiais vaikui augant, pavyzdžiui, pradedant lankyti darželį ar eiti į mokyklą, vaikui galima dovanoti penalus, kuprines, rašymo ir piešimo priemones, pietų dėžutes, gertuves, vaikui bręstant gali reikėti papildomų daiktų jo kambariui tokių, kaip sėdmaišis, veidrodis, pufai ir panašiai.

Rūbai

Atsižvelgus į vaikui patinkantį aprangos stilių ar spalvas, vaikui taip pat galima dovanoti rūbus. Nors reikia pastangų ir laiko siekiant rasti kokybišką ir išskirtinį rūbą ar aprangos detalę, tačiau unikalus vaiko skonį atitinkantis ar jo trokštamas rūbas ar aksesuaras gautas kaip dovana yra vertinamas bet kurio vaiko.

Knygos

Knygos yra viena dažniausių dovanų pasirinkimų bet kokio amžiaus vaikams. Žinoma , renkant knygą kaip dovaną vaikui, labai svarbu atsižvelgti į vaiko interesus bei skaitymo lygį. Knygos yra labai populiari dovana, nes jų pasirinkimo įvairovė yra labai plati: nuo interaktyvių, mokomųjų knygų iki klasikinės literatūros, kulinarinių knygų bei fantastinių ar detektyvinių romanų.

Dovana, kurią vaikas galėtų pasigaminti pats

Bet kuriam vaikui patinka daiktai, kuriuos jis gali pasigaminti pats. Parduotuvėse galite įsigyti jau paruoštų amatų rinkinių, pavyzdžiui, papuošalų gaminimo rinkinių ar kvepalų gaminimo rinkinių, arba patys sugalvoti ir surinkti reikalingas priemones ir įrankius tam tikros dovanos gaminimui. Pavyzdžiui, jei vaikas mėgsta gaminti, galima įsigyti pyrago kepimui reikalingas maisto prekes ir reikalingus įrankius ir padovanojus vaikui su juo kartu ir pagaminti pirmą kepinį.  Taip pat galite paieškoti informacijos internete, kokių reikmenų reikia norint patiems pasigaminti dažus namuose, nuotraukų rėmelį ar albumą, pasisiūti lėlę ar pastatyti konstruktorių, ir padovanoti juos vaikui.

Dovana susijusi su veikla

Vaikai itin vertina dovanas, kurios padeda kurti prisiminus, leidžia smagiai ir įdomiai praleisti laiką. Visiems vaikams puikiai tinka dovanoti pakvietimą pačiuožinėti ant ledo, bilietus į mėgstamo sporto varžybas, mėgstamos grupės koncertą, spektaklį, vandens pramogų parką, kino teatrą, uždarą žaidimų aikštelę, kvietimą į šokių, dainavimo ar kovos menų pamoką, kurią vaikas visada norėjo išbandyti, ir panašiai.

Dovana visai šeimai

Visiems vaikams labai tinka dovanoti žaidimus, kurie yra skirti visai šeimai. Šie žaidimai stiprina vaiko ryšį su šeimos nariais, padeda patirti bendrumo ir saugumo jausmą. Geriausi žaislų, kurie tinkami ne tik skirtingiems vaikams, bet ir visiems šeimos nariams, pavyzdžiai yra įvairūs stalo žaidimai bei žaidimų stalai, kortų žaidimai, vaidinimui skirti žaidimai, galvosūkių žaidimai skirti visai šeimai.

Panaudoti, bet kokybiški daiktai kaip dovana

Kartais labai tinkama dovana vaikui gali būti jau ir panaudoti, bet geros kokybės ir būklės daiktai ar žaislai. Pavyzdžiui, vaikams galima drąsiai dovanoti kitų vaikų išaugtus dviračius, paspirtukus, konstruktorius, lėlių namus ir kitus žaislus, jei šie yra itin geros būklės, nesulūžę ir saugūs. Dovanodami jau naudotus daiktus, galime mokyti vaikus saugoti ir rūpintis savo daiktais bei mokyti juos tvaraus gyvenimo būdo.

PR