8 priedai ir dalys automobiliui, kuriuos privalote turėti po ranka

8 priedai ir dalys automobiliui, kuriuos privalote turėti po ranka

Automobilio turėjimas – įvykių ir įvairių situacijų pilna patirtis. Ne visada viskas vyksta sklandžiai. Kai kada gali pasitaikyti gedimų, nelaimingų atsitikimų ar nesusipratimų. Nors jie tikrai vargina, tačiau yra nemažai problemų, kurias galima išspręsti ir patiems, savomis jėgomis, turint vieną ar kelis naudingus įrankius po ranka.

Būtent dėl to ir parengėme šį straipsnį. Mes apžvelgsime, kokie priedai ir kokios dalys automobiliui naudingos turėti po ranka. Jos padės išsisukti iš bėdos, ją išspręsti ar padėti kitiems!

„Krokodilai“

Krokodilais liaudiškai vadinami užvedimo laidai. Pagrindinė jų paskirtis yra perduoti elektros energiją iš vieno taško (įkrauto akumuliatoriaus) į kitą (išsikrovusį akumuliatorių). Jeigu jūsų ar kieno nors kito automobilio akumuliatorius išsikrovė, jį užvesti paprasčiausia ir greičiausia bus su „krokodilais“. Būtent po to jau pačio automobilio variklis galės įkrauti jį per laiką arba suteiks energijos reikalingos užvedimui ir kelionei iki autoserviso ar detalių parduotuvės. Būtent dėl to, kad užvedimo laidai praverčia ne tik jums, bet ir aplinkiniams, itin verta juos turėti bagažinėje.

Domkratas

Jeigu yra vienas įrankis, kurį tikrai apsimoka turėti net ir tuo atveju, kad jį panaudosite vieną kartą per visą laiką, kol turėsite automobilį, tai būtų domkratas. Kiekvienam iš mūsų gali nutikti situacija, jog susidursime su pradurta ar prakiurusia padanga. Tokiu atveju kviesti į pagalbą tralą tikrai nėra būtina. Jeigu turite domkratą ir atsarginį ratą, situaciją galėsite išspręsti ir patys.

Atsarginis ratas

Kalbant apie atsarginius ratus, negalima pamiršti to, kad šiam komponentui daugumoje automobilių yra net numatyta ypatinga vieta. Nėra priežasties, kodėl labiau verta neturėti atsarginio rato nei jį turėti.

Vienintelė išimtis yra situacijos, kada važinėjate su run-flat padangomis, nors atsarginis ratas yra dar universalesnis sprendimas. Kaip atsarginį ratą galite naudoti modelį su žieminėmis padangomis arba vasarinėmis tuomet, kai važinėjate su priešingomis padangomis.

Laikiklis telefonui

Na, o dabar laikas persėsti į automobilio vidų, galvojant ne tik apie problemas bei gedimus, tačiau ir kasdienę eksploataciją. Navigaciją arba žemėlapių programėles naudoja nemaža dalis vairuotojų. Dėl to, kad internetas telefonams yra daug labiau prieinamas nei anksčiau, atskirai pirkti navigacijos nebėra būtina.

Tačiau tam, kad telefoną pavyktų naudoti pagal paskirtį ir negautumėte baudų, jis turi būti pritvirtintas arti jūsų matymo lauko. Jo negalima imti į rankas. Magnetinis arba įprastas laikiklis užtikrins tai, kad priešais akis visada matysite žemėlapius, muzikinio takelio ar kitą aktualią informaciją.

Mažas bakelis tepalo ir langų apiplovimo skysčio

Tai yra du labai skirtingi produktai, tačiau juos vis tiek verta turėti labai pasiekiamoje vietoje. Mažas tepalo bakelis gali išgelbėti nuo nedidelių nepatogumų. Dėl to, kad su žemu tepalo lygiu neberekomenduojama tęsti kelionės (rizikuojate labai pažeisti variklį), pamatę informaciją apie kritusį lygį, galėsite jo iš karto įpilti.

Na, o langų apiplovimo skystis yra naudingas visose situacijose, kada keliaujate. Pavyzdžiui, išvykstate į pajūrį ar užsienį ir po šimto kilometrų priekinis langas nusėtas dulkėmis ir vabzdžiais. Važiuoti su prastu matomumu nemalonu ir nesaugu. Stabtelėkite minutei, užpildykite skysčio talpą ir toliau saugiai keliaukite.

Rankinis dulkių siurblys

Nepriklausomai nuo to ar dirbate taksi, pavėžėjais ar asmeniniais vairuotojais, ar važinėjate tik sau, švariame automobilyje būti maloniau. Per laiką į saloną patenka tikrai daug dulkių, šiukšlių ir nešvarumų. Jeigu ruošiatės į ilgą kelionę, norite paimti kitus žmones arba patys pavargote nuo supančios netvarkos, rankinis dulkių siurbliukas išgelbės situaciją.

Automobiliui pritaikytas telefono įkroviklis

Kadangi daugumoje automobilių net ir multimedijos sistema yra geriausiai valdoma, susiejus ją su telefonu, galimybė įkrauti mobilųjį įrenginį – labai svarbi. Tiesa, ne visose transporto priemonėse yra gamintojo įrengta belaidžio įkrovimo stotelė. Taip pat, tikrai ne visi telefonai vis dar palaiko belaidį QI įkrovimo standartą.

Tam tikslui įsigykite USB laidą su arba be įkroviklio (priklausomai nuo lizdo jūsų automobilyje), kad, reikalui esant, nebūtų problemos pakrauti išsenkantį telefono akumuliatorių sau ar kitiems keleiviams.

Diagnostikos įranga

Tiems, kurie labai domisi automobiliais, yra investavę į variklio tobulinimą arba daug gilinasi į techninę transporto priemonės būklę, pravers ir nuosava automobilių diagnostikos įranga. Jeigu pastebite nemalonius ar nerimą keliančius ženklus, pakanka prijungti OBD jungtį prie įrangos ir kompiuterio ir iš karto matysite klaidas, gedimus bei juos identifikuosite. Taip žinosite ar važiuoti saugu, ar reikia kuo skubesnio remonto.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.