7 patarimai nuostabioms nuotraukoms

7 patarimai nuostabioms nuotraukoms

smilefoto.lt nuotr.

Svajojate tapti geresniais fotografais? Tuomet skubame su jumis pasidalyti labai naudingais ir svarbiais fotografavimo patarimais, kurie turėtų padėti sukurti nuostabias nuotraukas.

Fotografuojamam žmogui žiūrėkite į akis

Tiesioginis akių kontaktas gali būti toks pats stiprus nuotraukoje kaip ir realiame gyvenime. Kai fotografuojate žmogų, fotoaparatą laikykite fotografuojamo žmogaus akių lygyje, kad galėtumėte užfiksuoti viską, ką gali pasakyti jo akys. Tačiau nesupraskite klaidingai – fotografuojamas žmogus nebūtinai turi visada žiūrėti į fotoaparato objektyvą. Vien tai, kad fotografuosite žmogaus akių lygyje, suteiks nuotraukai daugiau asmeniškumo ir jaukumo.

Pasirinkite vientisą foną

Vientisas fonas padeda lengviau išryškinti fotografuojamą objektą. Bandydami užfiksuoti akimirką, turite būti tikri, kad fone nėra jokių pašalinių objektų, kurie išsiskirtų iš bendro fono, pvz., pavienių medžiagų, stulpų ir kitų daiktų. Žiūrinčio į jūsų padarytą nuotrauką žmogaus dėmesio neturėtų nukreipti ir blaškyti jokie joje esantys pašaliniai objektai. Visas dėmesys turi būti sutelktas į pagrindinį objektą.

Dienos metu lauke naudokite blykstę

Fotografuojant dienos metu, kai skaisčiai šviečia saulė, nuotraukoje gali atsirasti nepageidautinų šešėlių, dėl kurių nuotrauka tikrai nebus geros kokybės. Norint šito išvengti, dienos metu rekomenduojama fotografuoti naudojant blykstę – tokiu būdu pašviesinsite fotografuojamo žmogaus veidą. Galima pasirinkti detalių paryškinimo blykstės arba pilnos blykstės režimą. Jei žmogus yra pusantro metro atstumu nuo jūsų, reikėtų naudoti detalių paryškinimo blykstės režimą, o jei atstumas yra didesnis – gali prireikti ir pilnos galios blykstės. Kaskart padarius nuotrauką reikėtų įvertinti, kaip ji atrodo, ir prireikus pakoreguoti nustatymus.

Prieikite arčiau

Jei jūsų fotografuojamas objektas yra mažesnis už automobilį, turėtumėte prieiti prie jo arčiau vieną ar kelis žingsnius ir priartinti vaizdą. Jūsų tikslas yra užpildyti nuotraukos erdvę objektu, kurį norite įamžinti. Fotografuodami iš arčiau galite užfiksuoti kur kas daugiau ryškesnių žmogaus detalių. Tačiau nereikėtų persistengti – jei prieisite per daug arti prie fotografuojamo objekto, nuotrauka gali būti išsiliejusi, todėl visada reikia būti gerai susipažinus su savo naudojamo fotoaparato instrukcija.

Užfiksuokite pagrindinį objektą

Jei jūsų fotografuojamas objektas nėra nuotraukos centre, jums reikia užfiksuoti pagrindinį objektą (sufokusuoti pagrindinį objektą, kurį ketinate įamžinti) tam, kad gautumėte pakankamo ryškumo ir kokybišką nuotrauką. Daugelis automatinio fokusavimo funkciją turinčių fotoaparatų fokusuoja bet ką, kas yra nuotraukos centre. Tačiau norint sukurti geresnes ir profesionalesnes nuotraukas, dažnai fotografuojamas objektas būna ne nuotraukos centre, o jos šone. Todėl, jei norite, kad vaizdas nuotraukoje nebūtų blyškus, visų pirma reikėtų sufokusuoti pagrindinį objektą.

Stebėkite šviesą

Šviesa yra vienas iš veiksnių, kuris labai svarbus kiekvienai nuotraukai. Ji turi įtakos kiekvienam nuotraukoje esančiam objektui. Jei jums nepatinka šviesa, kurioje fotografuojate, pakeiskite savo arba fotografuojamo objekto poziciją. Kai fotografuojate kraštovaizdžius, stenkitės tai daryti  anksti ryte arba vėlai vakare, kai dienos šviesa nėra tokia intensyvi ir ryški.

„Vadovaukite“ fotografuodami

Jei norite, kad jūsų daromos nuotraukos būtų geros kokybės, turite imtis iniciatyvos. Nebūkite pasyvus fotografas, kuris „susitaiko“ su bet kokia situacija ir priima ją kaip neišvengiamą. Geras fotografas visada vadovauja ir fotografuojamiems asmenims nurodo, kur ir kaip jie turėtų stovėti, ir net kokia turėtų būti jų veido išraiška.

Žmogus, kuris yra fotografuojamas, dažnai neturi nė menkiausio supratimo apie pagrindines  fotografavimo subtilybes. Todėl jūsų pareiga yra vadovauti visam procesui ir tinkamai jį koordinuoti. Jūs turite pasirinkti fotografavimui skirtą vietą, pagalvoti apie tai, ką žmonės turėtų dėvėti, kokiu atstumu jie turėtų stovėti vienas nuo kito ir kt. Jei tam skirsite pakankamai dėmesio ir pastangų, jūsų nuotraukos tikrai bus profesionalios ir kokybiškos. Tai bus labai reikšmingas žingsnis pirmyn – profesionalios fotografijos link.

PR

Informacija: https://www.smilefoto.lt/lt/