5 priežastys, kodėl verta užsiimti karate kovos menais

5 priežastys, kodėl verta užsiimti karate kovos menais

Sveikame kūne sveika siela. Nuolatos prižiūrėdami savo kūną ir lavindami jo fizines galimybės galėsite džiaugtis puikia savijauta ir aštriu protu. Karate do yra vienas iš geriausių kelių visokeriopam kūno ir asmenybės lavinimui, vidinių ir išorinių žmogaus pradų apjungimui. Šie kovos menai yra puikus pasirinkimas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl.

Karate nauda

Karate yra vienas iš žinomiausių ir populiariausių kovos menų. Jų nauda akivaizdi ir tai gali patvirtinti kone kiekvienas karate propaguotojas.

Karate do treniruotes verta lankyti, nes:

 1. Lavinamas fizinis kūnas ir jo ištvermė – tai pirminė ir pati akivaizdžiausia karate nauda lankantiems treniruotes. Treniruočių metu atliekami įvairiausi pratimai, pradedama nuo kūną stiprinančių mankštų, užbaigiama kovos menų technikų kasdieniu tobulinimu. Tai labai padeda fizinei sveikatai ir lavina ištvermę.

 2. Išmokstama kontroliuoti mintis ir emocijas – kartu su kūnu savaime lavinamos ir emocijos bei mintys, kurias išmokstama kontroliuoti lengviau, kaip ir judesius. Tačiau visa tai ateina palaipsniui, ugdant kantrybę. Tam reikalinga ilgametė praktika.

 3. Išmokstama apsiginti nuo užpuolimų – jokie užpuolikai gatvėje nebebus baisūs, taip pat galėsite apginti ir visus. Karate kovotojas gali pasitarnauti gėriui visuomenėje ir apginti silpnesnius.

 4. Įgaunamos vidinės žinios – karate kovos menai yra ne vien judesių technikos, bet ištisa gyvenimo filosofija, padedanti įveikti sunkumus. Treniruotės harmonizuoja ir sutvirtina, todėl ilgai jas lankydami patys tapsite tvirtesni, labiau užtikrinti savo vidumi.

 5. Treniruotėse atrandami bendraminčiai – treniruotės vyksta skirtingų dydžių grupėse, kuriose atrasite panašiai mąstančių žmonių. Vyksta bendros išvykos, seminarai, kurių metu ne tik išmokstama naujų dalykų, bet ir smagiai praleidžiamas laikas su kitais žmonėmis.

Karate vaikams ir suaugusiems

Karate do treniruotės galimos jau nuo pat mažų dienų. Kuo anksčiau vaikas pradės treniruotis, tuo daugiau pasieks karate srityje, be to, įgautos žinios jam suteiks tvirtą vidinę ašį gyvenime. Karate meistrai veda treniruotes tiek suaugusiems, tiek vaikams, vyksta ir mišrios treniruotės, kuomet tėvai su vaikais gali treniruotis vienu metu.

Daugiau apie karate treniruotes sužinosite: https://karatedo.lt/

PR