Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama 5 augalai, kuriais galite puošti vonios kambarį

5 augalai, kuriais galite puošti vonios kambarį

5 augalai, kuriais galite puošti vonios kambarį

Norite susikurti ramybe alsuojantį namų SPA? Viena esminių gamtos įkvėpto interjero detalių – žaluma. Floristai pastebi, kad bene didžiausias iššūkis čia yra pasirinkti tinkamas gėlių rūšis. Nestandartinėmis sąlygomis gali klestėti toli gražu ne visi augalai. Specialistai įvardino 5 kambarinių augalų rūšis, kurios galėtų papuošti maudynių zoną.

Vonios kambario sąlygos ir augalų savybės

Kaip žinoti, kokios gėlių rūšys prisitaikytų jūsų vonios kambaryje? Pradėkite nuo patalpos sąlygų įvertinimo. Tikėtina, kad tai kiek mažiau apšviesta ir pakankamai drėgna aplinka. Žinoma, kiekvieni namai unikalūs, tad svarbu įvertinti ir kitus niuansus, pavyzdžiui, kambario temperatūrą, turimą laisvą plotą dekoracijoms.

Floristai įvardina universalius vonios patalpai tinkamų augalų bruožus:

  1. toleruoja nedidelius temperatūros svyravimus;
  2. klesti drėgnoje aplinkoje;
  3. nereikalauja daug šviesos, tiesioginių saulės spindulių.

Kadangi yra gausybė augalų, kuriems šios sąlygos yra tinkamos, tereikia pasikonsultuoti su floriste, kuri jums pasiūlys geriausią variantą. Žinoma, čia svarbi gėlių parduotuvės asortimento įvairovė – nustebtumėte, kiek išraiškingų lapuočių dar neteko pažinti. Dairotės gyvos dekoro priemonės internetu? Verta pasižvalgyti pasauliogeles.lt kataloge.

5 vonios kambaryje klestinčių augalų rūšys

Kaip jau minėjome, prie pasirinkimo reikėtų pereiti tik įvertinus visas specifines savojo vonios kambario savybes. Nepamirškite apsvarstyti tinkamo augalo dydžio – daugumoje standartinių maudynių patalpų tinka tik optimalaus dydžio lapuočiai. 5 tokių kambarinių gėlių pavyzdžiai:

  1. begonijos;
  2. sansevjeros;
  3. bambukai;
  4. paparčiai;
  5. aspidistros.

Sakoma, kad šios rūšys puikiai prisitaiko drėgnoje, saulės per daug nelepinamoje aplinkoje. Patalpoje nėra net nedidelio langelio? Rinkitės mažiausiai lepią paparčių rūšį, ištvermingąjį sansevjerų šeimos augalą arba aspidistrą. Jei vonioje yra bent šioks toks natūralios šviesos šaltinis, dairykitės taškuotosios begonijos ar bambuko.

Norintiems gėlių žiedų elegancijos ir įdomesnių sprendimų

Pirmenybę teikiate žiedus reguliariai sukraunantiems lapuočiams? Floristai atkreipia dėmesį – drėgmę ir temperatūros skirtumus toleruojančių gėlių tikrai yra, tačiau žiedams reikia bent menko natūralios šviesos srauto. Pavyzdžiui, šviesesniame vonios kambaryje galite drąsiai auginti mažiau lepias orchidėjas.

Kuriantiems išskirtinio namų SPA interjerą floristai rekomenduoja eksperimentuoti ne tik su skirtingomis augalų rūšimis, bet ir su šių pateikimu. Pasitelkite ne tik ant lentynų ar žemės statomus lapuočius, bet ir vijoklinius ar net ore kybančius augalus. Pavyzdžiui, orchidėją „Vandą“.

Priežiūros ypatumai

Vonios augalų priežiūra kiek skirsis nuo kitose erdvėse esančių gėrybių rutinos. Jeigu turite numatę savaitės dieną, kai laistote gėles, neskubėkite lieti maudynių zonoje esančių dekoracijų. Prieš procedūras visuomet patikrinkite žemę. Tikėtina, kad laistymo ritualai šioje patalpoje bus retesni. Reikėtų įvertinti tai, kad nuo dušo susidarantys garų lašai nusėsta ne kur kitur, o ant lapų ir žemės.

Pasiruošę savam namų SPA įpūsti daugiau gyvybės ir originalumo? Nesvarbu, gėles perkate gyvai ar internetu, dairykitės patikimo, platų asortimentą užtikrinančio paslaugos teikėjo. Tuomet beliks smagioji dalis – konsultuotis ir rinktis naujuosius patalpos akcentus.

PR