Pagrindinis puslapis Lietuva Vasario 16-oji Vasario 16-oji Onuškyje – kartu su Nepriklausomybės Akto signataro Donato Malinausko giminaičiais

Vasario 16-oji Onuškyje – kartu su Nepriklausomybės Akto signataro Donato Malinausko giminaičiais

www.traku-zeme.lt

Vasario 16-ąją Onuškis paminėjo Valstybės atkūrimo šimtmetį. Iš pradžių ryte visi susirinko prie K. Petrausko aikštės. Valstybės vėliavą pakėlė LR Seimo narys Juozas Baublys. Sveikinimo žodžius tarė ir Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė, Onuškio seniūnė Zita Aniulienė. Taip pat iškilmėse dalyvavo Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“ (vad. Tadas Šumskas).

Vėliau visi nuėjo prie Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro Donato Malinausko ir jo giminės kapo, kur buvo padėta gėlių.

Onuškio Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje už signatarą ir jo šeimą Onuškio kleb. Algimantas Gaidukevičius ir rez. mons. teol. dr. Algirdas Jurevičius (Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras) aukojo šv. Mišias.

Dainuoja Donato Malinausko gimnazijos moksleiviai

Pasibaigus pamaldoms susirinkusieji patraukė į Onuškio Donato Malinausko gimnaziją, kur aktų salėje vyko Lietuvos Nepriklausomybės 100-čio minėjimas bei šventinis koncertas „Sveikinu Lietuvą“. Savo pasirodymais susirinkusiuosius džiugino gimnazijos mokiniai ir mokytojai, Onuškio kapela „Samė“. Šventėje dalyvavo signataro Donato Malinausko giminaičiai: gyd. Viktoras Jencius-Butautas su žmona gydytoja Žiedūna, Vėtrė Markevičiūtė. Jie geriausiai besimokantiems gimnazijos moksleiviams – Auksei Banuškevičiūtei, Vidmantui Rainiui, Austėjai Aniulytei – įteikė Vasario 16-osios akto signataro Donato Malinausko premijas.

Trakų r. sav. merė Edita Rudelienė, LR Seimo narys Juozas Baublys su padėjėja Vilma Puišiene

Donato Malinausko gimnazijos direktorė Rima Blikertienė

Onuškio kapela „Samė“

Naujienos iš interneto