Pagrindinis puslapis Lietuva Ursula von der Leyen: „Tai autoritarinio režimo bandymas destabilizuoti savo demokratines kaimynes. Šis bandymas sėkmingas nebus“

Ursula von der Leyen: „Tai autoritarinio režimo bandymas destabilizuoti savo demokratines kaimynes. Šis bandymas sėkmingas nebus“

Ursula von der Leyen: „Tai autoritarinio režimo bandymas destabilizuoti savo demokratines kaimynes. Šis bandymas sėkmingas nebus“

www.voruta.lt

Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas po susitikimo su Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentu Joe Bidenu

Labas rytas,

Šiandien Baltuosiuose rūmuose įvyko labai rezultatyvus mano ir Prezidento Joe Bideno susitikimas. Per pastarąsias porą savaičių esame susitikę kelis kartus, be to, susitikome Romoje vykusiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime ir Glazge vykusioje COP 26. Ten kartu pradėjome kelias iniciatyvas klimato kaitos klausimais, prekybos ar kitomis geopolitinėmis temomis.

Todėl šiandien daugiausia dėmesio skyrėme neatidėliotiniems tarptautiniams klausimams. Pirmiausia, žinoma, aptarėme pandemiją ir tai, kad, nepaisant Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos pažangos skiepijant, turime būti labai budrūs, kad tai netaptų neskiepytųjų pandemija. Be to, turime dėti visas pastangas, kad skiepijimo apimtis didėtų. Taip pat suvokiame ir esame pasiryžę užtikrinti, kad nepamirštume savo tikslo iki kitų metų paskiepyti 70 proc. pasaulio gyventojų. Taigi, dar turime dėti daug pastangų.

Tada daugiausia dėmesio skyrėme padėčiai prie ES ir Baltarusijos sienos. Tai nėra dvišalis Lenkijos, Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos klausimas. Tai iššūkis visai Europos Sąjungai. Ir tai nėra migracijos krizė. Tai autoritarinio režimo bandymas destabilizuoti savo demokratines kaimynes. Šis bandymas sėkmingas nebus. Modeliai mums žinomi. Panašių bandymų matėme, kai buvo mėginama daryti įtaką mūsų demokratiniams rinkimams. Matome kibernetinius išpuolius. Matome dezinformaciją. Dabar patiriame šį hibridinį išpuolį, kai migrantai prie ES ir Baltarusijos sienos naudojami kaip politinio spaudimo priemonės. Turime apsaugoti savo demokratiją nuo tokio ciniško geopolitinio galios žaidimo. Būtent tai aptariau su Prezidentu Joe Bidenu per susitikimą Baltuosiuose Rūmuose.

Ši tema paskatino aptarti ir klausimą dėl Ukrainos. Sutarėme, kad visapusiškai remiame Ukrainos teritorinį vientisumą, taip pat visapusiškai remiame Ukrainos pastangas modernizuoti ir pertvarkyti ekonomiką ir didinti atsparumą, be kita ko, žengiant pasirinktu keliu.

Tada aptarėme padėtį Airijos saloje. Labai svarbu, kad Protokole ir Susitarime dėl išstojimo rastų susitarimų būtų laikomasi, nes jie suteikia galimybę išlaikyti taiką ir stabilumą Airijos saloje. Todėl mes, kaip Europos Sąjunga, norime parodyti kuo didesnį lankstumą ir Protokole jį parodėme, tačiau svarbu laikytis to, dėl ko kartu susitarėme ir ką pasirašėme.

Galiausiai aptarėme infrastruktūrą. Tai viena kitą stiprinančios iniciatyvos „Atkurkime geresnį pasaulį“ ir „Europos pasauliniai vartai“. Žinome, kad vadovaujamės tais pačiais principais. Dabar kartu ieškome galimybių kartu nustatyti perspektyviausius projektus savo bendrose iniciatyvose, į kuriuos galime investuoti. Taigi buvo trumpa santrauka.

ec.europa.eu inform.