„Ukrainian Palos Fest“ – Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms remti

„Ukrainian Palos Fest“ – Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms remti

Voruta.lt korespondentė Živilė Gurauskienė, JAV, Čikaga

Š. m. birželio  25 dieną Švč. Mergelės Marijos Gimimo ukrainiečių katalikų bažnyčia, įsikūrusi pietvakarinėje Čikagos priemiesčių dalyje esančioje Paloso parko (Palos Park) gyvenvietėje, sukvietė čia gyvenančius ukrainiečius bei įvairių šalių bendruomenių atstovus į renginį „Ukrainian Palos Fest“, kurio tikslas – pristatyti ir puoselėti ukrainiečių tautinę kultūrą šventės metu surinktas lėšas skiriant Ukrainos pastangas atsilaikyti prieš Rusijos agresiją remti.

Renginį moderavo poetas Bogdan Maksymkiv, sukūręs per 200 eilėraščių ir, pasibaigus karui, besirengiantis juos paskelbti. Jo eilėraščiai, virtę dainomis, skamba visame pasaulyje.

Renginyje dalyvavo Čikagoje gyvenantis ukrainietis Stefan Bilik (kairėje) ir Kartografijos ir sfragistikos mokslinių tyrimų centro prezidentas Rimantas Kunčas-Žemaitaitis

Renginiui prasidėjus svečių dėmesį prikaustė scenoje pasirodžiusi Sofia Nagirna – talentinga Ukrainos šiuolaikinio šokio atlikėja,  2019 metais Čekijoje vykusiame čempionate patekusi tarp 6 geriausiųjų šio šokio meistrų. Beje, Sofia Nagirna yra Ukrainos nacionalinio didvyrio, kario Andrii Nagirny, dukra.

Pagrindinėje scenoje šventės metu buvo galima išvysti garsių Ukrainos kultūros atstovų, tokių kaip žinomi solo atlikėjai Volodymyr Okilko ir Tetiana Vakhnovska, bei tik pradedančių kilti žvaigždžių: šokių mokyklą „Vyshyvanka“, vokalinės choreografijos studiją „Elehiya“, vaikų chorą „Vodohraj“, vaikų šokių ansamblį „Periwinkle“ ir daugybę mažųjų solo atlikėjų.

Mažai kas iš renginio dalyvių atsilaikė nepasmaguriavęs savanorių komandos gamintos cukraus vatos (pirmieji iš kairės – Nataliya Serafym su sūnumi Damian)

„Mūsų parapija per šiuos metus surinko per 100 000 USD, už kuriuos įsigijome dronų, turniketų ir termo įrangos Ukrainos kariams, – informavo renginyje savanoriaujanti Nataliya Serafym, – šis festivalis mums padėjo surinkti lėšų dar vienam dronui“. Organizuojant renginį Nataliyja buvo atsakinga už atlikėjų kvietimą bei meninės programos kūrimą, o šventės metu prie jos su trylikamečiu sūnumi Damian Serafym gamintos cukraus vatos buvo nusitęsusi nesibaigianti eilė.

Renginio svečiai mėgavosi parapijos savanorių gamintais tradiciniais ukrainiečių patiekalais ir alumi

Per 470 renginyje dalyvavusių svečių, besiklausydami muzikos atlikėjų programos bei stebėdami  šokių grupių pasirodymus, mėgavosi parapijos savanorių gamintais tradiciniais ukrainiečių patiekalais ir alumi, o amatininkų ir menininkų kūriniai žavėjo išradingumu.

Renginiui baigiantis sustoję šventės svečiai neslėpė ašarų pritardami vokalinės choreografijos studijos „Elegiya“ atliekamam patriotiniam maršui „Ой у лузі червона калина“, o Kartografijos ir sfragistikos mokslinių tyrimų centro iškelta Lietuvos vėliava traukė susirinkusiųjų žvilgsnius.

Nuotraukoje (iš kairės į dešinę) – renginio savanorės Halyna Ruiz ir Nataliya Serafym, šventės moderatorius poetas Bogdan Maksymkiv, dainininkė Anastasia Rusnak ir savanorė Luba Boichuk

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.