Pagrindinis puslapis Istorija Antrasis pasaulinis karas Tragiška „Vilko vaikų“ istorija primenama Vokietijos kino teatruose

Tragiška „Vilko vaikų“ istorija primenama Vokietijos kino teatruose

Ilgus dešimtmečius nutylėta tragiška išsigelbėjimo Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais ieškojusių „vilko vaikų“ iš Rytprūsių istorija sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio Vokietijoje. Maždaug pusšimtyje kino teatrų didžiuosiuose šios šalies miestuose nuo rugpjūčio 28 dienos rodomas jauno vokiečių režisieriaus ir scenaristo Ricko Ostermanno filmas „Vilko vaikai“ („Wolfskinder“).

 

Lietuvoje filmuotoje juostoje pasakojama apie per karą tėvus praradusių Rytprūsių vokiečių vaikų vargus siekiant išgyventi ir surasti išsigelbėjimą kaimyninėje Lietuvoje. Manoma, kad karo pabaigoje ir pirmaisiais pokario metais maždaug 5 tūkst. mažamečių pasiekė Lietuvą ir rado prieglobstį lietuvių šeimose.

 

 

R. Ostermannas pasirinko menišką būdą parodyti šių „vilko vaikų“ išgyvenimus bandant išlikti laukinėmis sąlygomis ir svetimame krašte. Režisieriaus kūrinyje dominuoja įspūdingi lietuviški gamtos peizažai ir filmo herojų psichologiniai portretai.

 

 

Lietuvoje jau pristatytas filmas ne tik sutraukia plačias auditorijas Vokietijoje, bet ir yra laukiamas kino festivaliuose. Pernai jis buvo parodytas Venecijos kino bienalėje, šiais metais apdovanotas Vokietijos kino taikos premija. „Vilko vaikai“ taip pat dalyvauja Vokietijos, Čikagos, Bolcano ir Sarbriukeno kino festivaliuose.

 

 

Filmo kūrimą parėmė fondas „Pabėgimas, išvarymas, susitaikymas“, kurio direktorius Manfredas Kittelis oficialioje peržiūroje Berlyne rugsėjo 9 dieną sakė, kad „Vilko vaikai“ parodo tai, ką istorija ir didžioji politika nutylėjo. Pasak jo, filmas nenagrinėja nusikaltimo ir atsakomybės temų, bet parodo nekaltų jaunų žmonių kančias. Filmo peržiūroje Berlyne dalyvavo ir vilko vaikų atstovė iš Lietuvos – p. Luise Quitsch, kuri dalinosi savo pokario laikmečio patirtimis.

 

 

Pranešimas žiniasklaidai parengtas pagal M. Lašo tekstą.

 

Dr. Gabrielė Žaidytė

LR kultūros atašė Vokietijoje

Naujienos iš interneto