Šiukšlintojai

www.voruta.lt

Trakus lanko tūkstančiai turistų. Daugelio maloniai laukiame, nes jie ne tik susipažįsta su Lietuvos istorija, bet ir palieka nemažai pinigų, įsigydami suvenyrų, valgydami, linksmindamiesi… Vis dėlto pasitaiko nemalonių išimčių.

2012 m. rugsėjo 15 d. portalas 15min.lt paskelbė, kaip turistai, įtariama lenkų, Trakų mieste, eidami į geležinkelio stotį, paliko daugybę šiukšlių. Paprastai jos yra išmetamos į šiukšliadėžę, o tąkart jomis buvo apklijuotos ne tik jos, bet ir skydinės, skelbimo lentos, elektros stulpai… Žodžiu, kur ėjo, viską apdergė ir ne bet kuo, o lipdukais su Lenkijos herbu.

Visiems aišku, kad Lenkijos herbas čia niekuo dėtas. Tiesiog jis šiukšlintojams tapo šiukšle, kurią galimą išmesti. Šie asmenys neturėjo tiek proto, kad klijuodami tokius lipdukus šiukšlina ir pačią Lenkijos valstybę.

Šiukšlių turinys žinomas iš įvairių Lietuvoje laisvai veikiančių prolenkiškų organizacijų pasisakymų per radiją, laikraščiuose, gausiose puotose prieš rinkimus Gojuje, Lentvaryje, Trakų „Kempingo slėnyje“, įvairių interneto tinklapių komentaruose. Šiukšlintojai demaskavo patys save, priešiškumą Lietuvos valstybei, lietuvių kalbai ir visiems Lietuvos piliečiams.

TŽ informacija parengta pagal skaitytojų pranešimus

Trakų žemė. – 2012, rugpj. 28, nr. 39 (726), p. 6.

Šiukšlių konteineriai UAB Švarista