Pagrindinis puslapis Istorija Rokiškyje pagerbtas Vasario 16-osios Akto signataras Vladas Mironas

Rokiškyje pagerbtas Vasario 16-osios Akto signataras Vladas Mironas

Rokiškyje pagerbtas Vasario 16-osios Akto signataras Vladas Mironas

Autoriaus nuotr.

Viktoras JENCIUS-BUTAUTAS, www.voruta.lt

Rokiškis, aplinkiniai miesteliai ir kaimai turi šimtametę istoriją. Rokiškio vardas pirmą kartą paminėtas 1499 metais. Šio krašto žmonės aktyviai dalyvavo LDK politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Krošinskių giminė per du šimtus metų valdė Rokiškį. Įdomi ir ta aplinkybė, kad Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Aleksandrui žmoną, Ivano III dukterį Eleną, į Vilnių 1495 metais atlydėjo ir kunigaikštis Ivanas Krošinskis. Rokiškis garsus savo dvarais ir juos valdžiusiais dvarininkais: Komorovskiai, Pšezdeckiai, Komorai, Romeriai ir t.t.

XX amžiuje Rokiškį garsino tarpukario Lietuvos premjerai Antanas Tumėnas, Juozas Tūbelis ir Vladas Mironas. Rajone globojami kultūros paminklai, išlikę net sovietmečiu, Roberto Antinio skulptūra skirta Nepriklausomybės dešimtmečiui, Pšezdeckių dvaro sodyba ir kiti. Didelio turistų srauto sulaukė barono Piotro Roseno privačios iniciatyvos dėka atkurtas Gačionių dvaras. Jame ne tik lankėsi, bet ir nakvojo Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis. Didelis dėmesys skiriamas iškilių asmenybių atminimui įamžinti: Juozo Tūbelio vardu pavadinta progimnazija, Juozo Tumo -Vaižganto vardu – gimnazija, mieste yra Vlado Mirono gatvė.

Rokiškio rajono savivaldybės Meras Antanas Vagonis (kairėje) su straipsnio autoriumi Viktoru Jenciu-Butautu

Kiekvienais metais pagal susiklosčiusią tradiciją Rokiškio rajono savivaldybės Meras Antanas Vagonis Vasario 16 – tąją dieną pagerbia signataro Vlado Mirono atminimą, padėdamas gėles jo gimtojoje žemėje prie paminklinio akmens.

Naujienos iš interneto