Pagrindinis puslapis Kultūra Šaknim – į žemę, šakom – į dangų

Šaknim – į žemę, šakom – į dangų

Viktorija MELNIK ir Indrė NOVOPAŠINAITĖ, Juodšilių „Šilo“ gimnazijos laikraščio „Šilo pulsas“ žurnalistės

Pavasariui einant į pabaigą, 2013 m. gegužės 24-ąją dieną, Vilniaus rajono Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje tradiciškai, jau penktus metus iš eilės buvo surengta „Vilniaus Jovarų“ šventė.

Kasmet gausybę moksleivių suburiantis renginys šiemet buvo skirtas Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms bei Tarmių metams paminėti. Jubiliejinėje „Vilniaus Jovarų“ šventėje dalyvavo aštuoniolika mokyklų ir du lopšeliai-darželiai. Koncertinė programa pasižymėjo ne tik dainų, šokių, bet ir eilių gausumu. Šių metų šventė buvo ypatinga tuo, kad Vytauto Landsbergio fondo pirmininkė Gražina Landsbergienė drauge su garbia komisija apdovanojo, jų manymu, gražiausiai, originaliausiai, meniškiausiai pasirodžiusio kolektyvo vadovus.

„Vilniaus Jovarų“ šventė prasidėjo skambant K. Donelaičio poemos ,,Metai“ ištraukoms, kurias deklamavo Juodšilių „Šilo“ gimnazijos abiturientai bei renginio vedėjai: Giedrė Zubrickytė, Viktorija Melnik, Artiomas Rybakovas ir Andrius Karužas. Gimnazijos direktorė Rasa Agintienė pasveikino visus susirinkusius, po to dalyviams sėkmės palinkėjo Lietuvių Švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas bei vienas iš „Vilniaus Jovarų“ šventės sumanytojų ir organizatorių Algimantas Masaitis. Netrukus nuskambėjo Danguolės Sabienės, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkės, šios šventės sumanytojos ir organizatorės, kalba. Šventę tęsė Juodšilių „Šilo“ gimnazijos moksleivių pasirodymas, kurie, vadovaujami muzikos mokytojos Aurelijos Gvozdzinskienės, atliko programą „Dainuoju Lietuvą“. Šviesiomis suknelėmis pasipuošusios merginos dainavo keturiomis tarmėmis, o liaudies dainų garsai buvo paįvairinti elektrinių gitarų, pianino bei būgnų skambesiu. „Šilo“ vaikinai ir merginos publikai parodė, kad liaudies dainos – ne atgyvena, jas galima atlikti linksmai ir visai kitokiu stiliumi, kartu išsaugant jų autentiškumą. Žiūrovus pradžiugino iš toliausiai atvykusio Baltarusijos Pelesos lietuviškos vidurinės mokyklos kolektyvo pasirodymas. Gera nuotaika dalinosi Mickūnų bei Rudaminos darželių kolektyvai. Scenoje pasirodė mokyklų ir gimnazijų moksleiviai iš Nemėžio, Vėriškių, Kalvelių, Pagirių, Riešės, Rukainių, Eitminiškių, Paberžės, Marijampolio, Maišiagalos, Nemenčinės, Lavoriškių, Rudaminos, Buivydiškių, Bezdonių, Salininkų. Po visų mokyklų pasirodymų buvo paskelbta pertrauka, po kurios šventę vainikavo Vytauto Landsbergio fondo pirmininkės G. Landsbergienės įteikti apdovanojimai kolektyvų vadovams.

Aplinkui tvyrojo linksma bei džiugi nuotaika. Jaunimas šoko sode, bendravo su moksleiviais iš kitų mokyklų, džiaugėsi pavasarine saule, o protarpiais baimingai žvilgčiodavo į grėsmingus debesis. Renginyje buvo galima sutikti įvairių žmonių – vaikinų, kažkur tempiančių gitaras, merginų savo švelniais balsais pritariančių dainoms, skambančioms scenoje, mokyklos žurnalistų, fotografuojančių kiekvieną įdomesnį įvykį, linksmų mokytojų, šiaip užklydusių smalsuolių ar net močiučių su vaikaičiais.

„Vilniaus Jovarų“ šventė kasmet pritraukia vis daugiau ir daugiau dalyvių. Tradicija virtęs renginys ne tik dovanoja gerą nuotaiką, bet ir primena apie artėjančią vasarą bei į pabaigą einančius mokslo metus. Ši šventė suburia gausybę skirtingų žmonių, kurie puoselėja lietuvišką kultūrą. ,,Vilniaus Jovarai“ – tai ne tik galimybė išreikšti savo meninius gabumus, bet ir projektas, skatinantis domėtis lietuvių liaudies palikimu.

Nuotraukose:

1. Šaunieji renginio vedėjai

2-4. Šventės akimirkos

Voruta. – 2013, birž. 22, nr. 13 (777), p. 14.